احضار دیپلمات‌های آمریکا، آلمان و فرانسه توسط جمهوری آذربایجان


آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، باکو از احضار سفرای آمریکا، آلمان و فرانسه در ارتباط با تراکنش‌های مالی غیرقانونی آنها، به وزارت خارجه جمهوری آذربایجان خبر داد.

بر اساس اعلام این رسانه، وزارت خارجه جمهوری آذربایجان، کاردار‌های آمریکا و آلمان و سفیر فرانسه در باکو را به دلیل انجام عملیات مالی غیرقانونی و تأمین مالی وبگاه‌های مخالف باکو احضار کرد.

به گزارش رویترز، در بیانیه وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در این خصوص آمده است که دیپلمات‌های آمریکا، فرانسه و آلمان در باکو به صورت جداگانه به وزارت خارجه احضار شدند.

بیانیه باکو در این خصوص اضافه می‌کند: در دیدار با این دیپلمات‌ها، گفته شد که رسانه «آبزاس‌مدیا» (AbzasMedia) به همراهی شرکت‌هایی که در این ۳ کشور به ثبت رسیده اند، تبادلات مالی غیرقانونی انجام داده و سفارتخانه‌های این کشور‌ها نیز در این امر دخیل بوده اند.

این بیانیه می‌افزاید که جمهوری آذربایجان این اقدامات را محکوم کرده و مراتب نارضایتی شدید باکو به دیپلمات‌ها به آن‌ها ابلاغ شده است.

بر اساس این بیانیه به دیپلمات‌های احضار شده اعلام شد که «آبزاس‌مدیا» قوانین اعتبارات مالی جمهوری آذربایجان را نقض کرده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا