هدف از وحدت حوزه و دانشگاه ارتقا و تعالی نظام اسلامی است

معاون آموزشی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها گفت: هدف از وحدت حوزه و دانشگاه ارتقا و تعالی نظام اسلامی بوده است که بحمدالله در عرصه‌های مختلف اتفاق افتاده است. حجت الاسلام نیکزاد عیسی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: در طول این سال‌ها که بعد

کد خبر : 18
تاریخ انتشار : چهارشنبه 4 اسفند 1400 - 0:58
هدف از وحدت حوزه و دانشگاه ارتقا و تعالی نظام اسلامی استمعاون آموزشی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها گفت: هدف از وحدت حوزه و دانشگاه ارتقا و تعالی نظام اسلامی بوده است که بحمدالله در عرصه‌های مختلف اتفاق افتاده است.

حجت الاسلام نیکزاد عیسی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: در طول این سال‌ها که بعد از شهادت شهید مفتح، به نام وحدت حوزه و دانشگاه نام گذاری شده است، انصافاً در حین نقدهایی که می‌شود، اتفاق‌های خوبی هم افتاده است، گرچه ما با آن نقطه ایده ال و مطلوب فاصله داریم و باید به آن برسیم.

وی ادامه داد: اما مهمترین نکته این است که آن هدف واحدی که در واقع ارتقا و تعالی نظام اسلامی در عرصه اندیشه، فعل و عمل است، محقق شده و ما می‌بینیم علی رغم تمام مشکلات و موانعی که با آن مواجه هستیم چه در حوزه تربیت نیروی انسانی متخلق و متعهد و چه در حوزه تربیت نیروهای کارآمد علمی، امروزه در عرصه‌های مختلف دانشی، کشور ما پیشرفت‌های خوبی داشته است و این مرهون کنار هم قرار گرفتن اندیشه‌های حوزوی و دانشگاهی است.

معاون آموزشی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اینکه زمانی می‌گفتند که وحدت حوزه و دانشگاه یعنی اینکه حوزوی‌ها در دانشگاه حاضر شده و دانشگاهیان در حوزه حضور یابند، معنای نازلی بوده که برخی دریافت کرده بودند ولی حقیقت این است که وحدت، وحدت در هدف، وحدت در راستای تعالی و ارتقای نظام اسلامی است که بحمدالله در عرصه‌های مختلف اتفاق افتاده است.

برچسب ها :

ناموجود