تکرار زورگیری و سرقت از دانشجویان در اطراف دانشگاه شریف

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه ها، مدتی است که محله های اطراف خوابگاه های دانشگاه شریف، خیابان آزادی و کل منطقه اطراف این دانشگاه ناامن شده و دانشجویان با دزدی و زورگیری اشرار مواجه شده اند. برخی دانشجویان در رشته توییت های متعددی به روایتی از این

کد خبر : 139455
تاریخ انتشار : شنبه 24 اردیبهشت 1401 - 8:03
تکرار زورگیری و سرقت از دانشجویان در اطراف دانشگاه شریف

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه ها، مدتی است که محله های اطراف خوابگاه های دانشگاه شریف، خیابان آزادی و کل منطقه اطراف این دانشگاه ناامن شده و دانشجویان با دزدی و زورگیری اشرار مواجه شده اند.

برخی دانشجویان در رشته توییت های متعددی به روایتی از این زورگیری ها پرداخته اند؛ دانشجویان خواستار این هستند که شورای صنفی به طور شفاف و قاطع از دانشگاه بخواهد این موضوع را پیگیری کند و در راستای امنیت خیابان آزادی و کل منطقه اطراف دانشگاه از سوی نیروی انتظامی اقداماتی صورت دهد.

البته این معضل در گذشته هم وجود داشته و موضوع جدیدی نیست؛ در سال ۹۷ دانشجویان در راستای حفظ امنیت اطراف دانشگاه با ۲ هزار و ۴۰۰ امضا پویش «امنیت نداریم» را راه انداختند.

در حال حاضر نیز یک کمپین دانشجویی جدیدی به نام #وایسا_باهم_بریم راه اندازی شده تا دانشجویان در کنار هم با این ناامنی مقابله کنند.

در توضیح این کمپین آمده است: «از تمامی دانشجویان تقاضا می شود، برای حرکت از خوابگاه به سمت دانشگاه و برعکس، برنامه خود را به گونه ای تنظیم کنند که سر یک ساعت یعنی مثلا ۱۴،۱۴:۳۰ ،۱۵،۱۵:۳۰ و … درب ورودی جمع شوند و باهم به سمت مقصد حرکت کنند.

در این شرایط احتمال زورگیری کمتر می شود یا اگر موردی رخ دهد، امکان این که با سروصدا بتوان از بقیه مردم کمک گرفت و اشرار را فراری داد بیشتر خواهد شد.

برچسب ها :

ناموجود