تفاهم نامه با پلیس برای حل مشکلات تردد و اقامت دانشجویان خارجی

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری در حاشیه شصت و نهمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌های کشور که در دانشگاه فردوسی در حال برگزاری است با دانشجویان بین الملل این دانشگاه دیدار کرد و از نزدیک در جریان مشکلات این دانشجویان قرار گرفت. وی در پاسخ به دانشجویی که

کد خبر : 139441
تاریخ انتشار : جمعه 23 اردیبهشت 1401 - 16:02
تفاهم نامه با پلیس برای حل مشکلات تردد و اقامت دانشجویان خارجی

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری در حاشیه شصت و نهمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌های کشور که در دانشگاه فردوسی در حال برگزاری است با دانشجویان بین الملل این دانشگاه دیدار کرد و از نزدیک در جریان مشکلات این دانشجویان قرار گرفت.

وی در پاسخ به دانشجویی که از کمبود امکانات دانشگاه گله مند بود، گفت: ضمن افزایش امکانات باید پژوهانه اساتید را نیز سریع‌تر پرداخت کرد تا وقتشان برای فعالیت علمی آزادتر شود.

وی خطاب به دانشجویان بین المللی تاکید کرد که شما با دانشجویان کشور خودمان هیچ فرقی ندارید.

زلفی گل همچنین به رئیس دانشگاه فردوسی تاکید کرد که باید یارانه‌ها به دانشجویان بین المللی هم اختصاص یابد.

هاشم داداش پور رئیس سازمان امور دانشجویان نیز در این نشست از امضای تفاهم نامه‌ای با پلیس در راستای حل مشکلات دانشجویان بین المللی، گفت: تفاهم نامه‌ای با پلیس منعقد می‌شود که براساس آن اجازه ورود و خروج مکرر، اقامت کامل در طول تحصیل برای کارشناسی ۵ سال، کارشناسی ارشد ٢ سال و دکتری٣ سال درنظر گرفته می‌شود.

برچسب ها :

ناموجود