۲۵ خرداد؛ آخرین زمان ثبت‌نام علاقمندان به مسابقات سراسری قرآن

به گزارش خبرنگار حج و اوقاف ایرنا، علاقمندان برای شرکت در این رویداد معنوی و فرهنگی از طریق سامانه www.quraniran.ir نسبت به ثبت نام خود کنند. چهل‌ و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن با محوریت بقاع متبرک و امامزادگان واجدالتعظیم در ۱۲ رشته شامل، حفظ کل قرآن، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء (مرحله شهرستانی و استانی)،

کد خبر : 139438
تاریخ انتشار : جمعه 23 اردیبهشت 1401 - 12:04
۲۵ خرداد؛ آخرین زمان ثبت‌نام علاقمندان به مسابقات سراسری قرآن

به گزارش خبرنگار حج و اوقاف ایرنا، علاقمندان برای شرکت در این رویداد معنوی و فرهنگی از طریق سامانه www.quraniran.ir نسبت به ثبت نام خود کنند.

چهل‌ و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن با محوریت بقاع متبرک و امامزادگان واجدالتعظیم در ۱۲ رشته شامل، حفظ کل قرآن، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء (مرحله شهرستانی و استانی)، حفظ پنج جزء (مرحله شهرستانی و استانی)، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، تفسیر عمومی قرآن کریم، اذان، دعاخوانی، مدیحه‌سرایی، ترجمه نهج‌البلاغه و ترجمه صحیفه سجادیه برگزار می شود.

براساس اعلام مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، در این دوره برای اولین بار رشته‌های نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، مدیحه‌سرایی و همخوانی در ۲ بخش زنان و مردان به مسابقات اضافه شده است.

۲۵ خرداد؛ آخرین زمان ثبت‌نام علاقمندان به مسابقات سراسری قرآن

متقاضیان به‌طور هم‌زمان می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در یکی از رشته‌های انفرادی آوایی (قرائت تحقیق و ترتیل، تمام رشته‌های حفظ، اذان و دعاخوانی) و یک رشته گروهی (مدیحه‌سرایی و همخوانی قرآن کریم) اقدام کنند.

همچنین به‌منظور ترویج معارف عمومی قرآن کریم و آشنایی با آن، تمام شرکت‌کنندگان می‌توانند علاوه بر رشته‌های فوق، در یکی از رشته‌های معارفی (تفسیر عمومی قرآن کریم، ترجمه نهج البلاغه، ترجمه صحیفه سجادیه) ثبت‌نام کنند.

داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران و اقامت دائم در شهرستان محل ثبت‌نام از جمله شرایط عمومی ثبت‌نام اعلام شده است.

پیش از این، میزبان مرحله کشوری این دوره از مسابقات در رشته‌های قرائت و حفظ، استان خوزستان و رشته‌های اذان، دعاخوانی و مدیحه‌سرایی استان قزوین اعلام شده است.

برچسب ها :

ناموجود