×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار داغ

آیت الله علوی گرگانی همواره از انقلاب و رهبری دفاع می‌کرد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی شامگاه چهارشنبه در مراسم بزرگداشت آیت الله سید محمد علوی گرگانی که در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، با اشاره به جایگاه عالمان دین در روایات اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بیان داشت: در روایات آمده که در محضر عالم بودن از بسیاری عبادات برتر است و این امر نشان از اهمیت جایگاه عالمان دین دارد.

حجت الاسلام رفیعی گفت: در روایات آمده هر کسی عالمی را تکریم کند در حقیقت خداوند را تکریم کرده است و متاسفانه به دلیل شرایط اقتصادی کشور گاهی شاهد هستیم که برخی‌ها در جامعه نسبت به این جایگاه کم توجه هستند.

وی عنوان داشت: عالمان همواره دغدغه دین و احکام الهی را دارند و هیچگاه برای خود اندوخته مالی نداشتند.

عضو هیات علمی جامعه المصطفی العالمیه بیان داشت: عالم دین، شک را به یقین تبدیل می‌کند و نشستن محضر عالم نشستن محضر خدا است.

حجت الاسلام رفیعی ادامه داد: ممکن است عالمی در مقطعی نظر سیاسی خاصی داشته باشد؛ اما اگر ما نظر دیگری داشتیم نباید نسبت به این جایگاه بی احترامی شود.

وی با بیان اینکه بدنه مرجعیت و علما سالم است افزود: از بعد غیب صغری امام زمان (عج) فقها و عالمانی که زیسته‌اند؛ موردی سراغ نداریم که برای خود فرقه‌ای درست کرده باشند.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: دغدغه علما، حفظ اسلام و احکام الهی بوده است و امامان معصوم نیز ما را به رجوع به علما سفارش کردند.

حجت الاسلام رفیعی اضافه کرد: عالمان دین در روز قیامت از مردم شفاعت می‌کنند و در روایتی از شفاعت هزاران نفر توسط عالم دینی آمده است.

وی تصریح کرد: فقهای شیعه هر کجا احساس کردند؛ خطری اسلام را تهدید می‌کند وارد میدان شدند و بسیاری از بزرگان دین، کتابهای فراوانی برای تبیین معارف اهل بیت علیهم السلام و مکتب تشییع نگاشته‌اند.

عضو هیات علمی جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به شخصیت اخلاقی و علمی آیت الله علوی گرگانی بیان داشت: ایشان در عرصه تبلیغ دین فعال بودند و همواره از انقلاب و رهبری دفاع می‌کردند و ساده زیستی سرلوحه زندگی ایشان بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.