نگاه رو به قله داشتن در اهداف، چشم و گوش انسان را به روی حواشی و کارشکنی‌ها می‌بندد

ایسنا/قم نماینده ولی فقیه در قم بابیان اینکه نگاه به قله انسان را امیدوار می‌کند، گفت: نگاه به قله باعث رسیدن به اوج اهداف تعریف شده می‌شود و همت انسان را بلند می‌کند و چشم و گوش را به روی حواشی و کارشکنی‌ها می‌بندد و انسان از کنار بسیاری از ناملایمات با کرامت عبور می‌کند.

کد خبر : 139340
تاریخ انتشار : دوشنبه 19 اردیبهشت 1401 - 20:55
نگاه رو به قله داشتن در اهداف، چشم و گوش انسان را به روی حواشی و کارشکنی‌ها می‌بندد

ایسنا/قم نماینده ولی فقیه در قم بابیان اینکه نگاه به قله انسان را امیدوار می‌کند، گفت: نگاه به قله باعث رسیدن به اوج اهداف تعریف شده می‌شود و همت انسان را بلند می‌کند و چشم و گوش را به روی حواشی و کارشکنی‌ها می‌بندد و انسان از کنار بسیاری از ناملایمات با کرامت عبور می‌کند.

آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار با رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور که در سالن محراب حرم مطهر حضرت معصومه (س) انجام شد، برنامه‌های این سازمان را باعث افتخار و عزت نظام دانست و عنوان کرد: در فعالیت‌ها اگر نگاه مان به قله باشد توان، امید، گستره و صحت کارمان بالا می‌رود و از سهل انگاری و سهل اندیشی مصون می‌مانیم و از ناملایمات مأیوس نمی‌شویم.

وی بابیان اینکه نگاه به قله انسان را امیدوار می‌کند، گفت: نگاه به قله باعث رسیدن به اوج اهداف تعریف شده می‌شود و همت انسان را بلند می‌کند و چشم و گوش را به روی حواشی و کارشکنی‌ها می‌بندد و انسان از کنار بسیاری از ناملایمات با کرامت عبور می‌کند.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) بابیان اینکه در اوج قله انقلاب امام زمان (عج) ایستاده‌اند، اظهار کرد: بسیج سازندگی باید به گونه‌ای رفتار کند که کارهایش تأیید کننده اهداف و آرمان‌های بلندش و رفتار و اعمالش شاهد بر درستی موضع گیری‌ها و آرمان‌هایش باشد.

خدمات بسیج سازندگی باید همه مردم را دربر گیرد

وی بابیان اینکه رفتار بسیج سازندگی باید برخاسته از سبک زندگی قرآنی باشد، افزود: بسیج سازندگی یک فعالیت عام‌المنفعه است و همان‌طور که رحمانیت خدا همه چیز را در بر گرفته است باید خدمت رسانی بسیج سازندگی هم همه مردم را در بر بگیرد.

سعیدی با تأکید بر اینکه هرچه بسیج از پول و سمت فاصله بگیرد بهتر است، بیان کرد: باید از کنار حرف و حدیث‌هایی که برخی از افراد می‌زنند با کرامت عبور کرد و بدانید که اعمال ما در ذیل خدمت به حضرت ولی‌عصر (عج) است.

بسیج سازندگی باید مانند جبهه مقاومت جهانی شود

سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور، نیز در این دیدار بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در کنار سپاه یک بال بزرگ و مؤثر به نام جهاد سازندگی داشت، عنوان کرد: جهاد سازندگی در درون خود نیروهای جهادگر را جمع کرده بود که مأموریت  محرومیت‌زدایی در جامعه را بر عهده داشتند.

وی بابیان اینکه در سال ۱۳۷۹ جهاد سازندگی منحل و نیروهای جهادی آن در نظام اداری هضم شدند، گفت: با توجه به خلأ به وجود آمده رهبر معظم انقلاب دستور راه‌اندازی بسیج سازندگی را صادر کرده و ۱۷ اردیبهشت ۱۳۷۹ به فرمان ایشان بسیج سازندگی تأسیس شد.

وی افزود: بسیج سازندگی در ابتدا تربیت و شناسایی نیروی انسانی مجرب و انقلابی را دنبال کرد اما مأموریت محرومیت‌زدایی به این ارگان سپرده نشد و بودجه این مأموریت به ادارات مختلف داده شد.

وی بابیان اینکه در ابتدای شکل‌گیری بسیج سازندگی ۴۹ گروه جهادی خود جوش در کشور وجود داشت، گفت: ما امروز ۴۲ هزار گروه جهادی داریم و از معدود مجموعه‌هایی هستیم که در بیانیه گام دوم انقلاب از آن به عنوان دستاورد معنوی جمهوری اسلامی یاد شده است.

زهرایی بابیان اینکه معنویت گروه‌های جهادی برای ما مهم است، افزود: انسان‌هایی که پای کار انقلاب هستند و همه جا در مشکلات حضور دارند می‌توانند تأثیر بسزایی در پیشبرد اهداف نظام داشته باشند.

وی بابیان اینکه بسیج سازندگی در سال ۱۳۸۶ طی مصوبه مجلس یک دستگاه اجرایی شد، گفت: از این رو با دستگاه‌های مختلف ارتباط گرفتیم ولی چون ادارات ملزم به همکاری با بسیج سازندگی نشده بودند در برخی دولت‌ها همکاری زیادی با دستگاه‌های دولتی داشتیم و در برخی دولت‌ها همکاری به حداقل می‌رسید که برای مثال در دولت قبل کمترین همکاری را داشتیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور بابیان اینکه در کارهای جهادی مشارکت مردم برای ما اصل است، افزود: رویکرد ما مردمی کردن امور است و در واقع ما حلقه میانی بین امام امت و مردم هستیم و سعی می‌کنیم مردم را با عمل خود به اسلام دعوت کنیم.

حضور ۱۴ هزار گروه جهادی در رزمایش فاطمی

وی افزود: امسال در روز بسیج سازندگی رزمایش جهادگران فاطمی را در سراسر کشور داشتیم و ۱۴ هزار گروه جهادی در این رزمایش شرکت کردند و هر استان یک مراسم مرکزی برگزار کرد و در قالب این رزمایش ۱۵۳ هزار نفر از این جهادگران در ۱۰ روز به خدمت رسانی می‌پردازند.

زهرایی ادامه داد: دورنمایی که ما برای بسیج سازندگی تعریف کردیم این است که همان‌طور که جبهه مقاومت جبهه جهانی شده است بسیج سازندگی هم باید در خدمت به مردم جهانی شود بنابراین ما راه طولانی در پیش داریم و در سوریه و عراق کارهای برون مرزی را شروع کردیم تا مدل عمل جهادی ما جهانی و بین‌المللی شود.

در ادامه محمدرضا موحد، فرمانده سپاه علی بن ابیطالب قم، با گرامی داشت هفته بسیج سازندگی عنوان کرد: ما در قم ۶۷۰ گروه جهادی فعال داریم که ۱۳۰ گروه از آن‌ها از طلاب هستند که این افراد نقش مهمی در نشان دادن فعالیت جهادی روحانیون به ویژه در ایام شیوع کرونا داشتند.

وی تصریح کرد: گروه‌های جهادی علاوه بر فعالیت‌های عمرانی، سازندگی و محرومیت‌زدایی در مباحث پزشکی و فرهنگی هم فعال هستند و گروه‌های جهادی استان قم از اولین گروه‌هایی هستند که در هر جای کشور نیاز به کمک باشد حضور دارند و عید نوروز امسال هم علاوه بر قم در ۱۱ استان دیگر فعالیت داشتند.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود