تدوین سند ملی زیارت کلید خورد/ اماکن مقدسه امام‌زادگان قابلیت‌های ویژه گردشگری را دارند

حجت الاسلام غلامرضا عادل در گفت وگو با خبرنگار اوقاف ایرنا اظهار داشت: در نشست نمایندگان اعتاب مقدسه با  معاونت فرهنگی، اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه و حوزه نماینده ولی‌فقیه نمایندگان حرم‌های چهارگانه  امام رضا(ع)، حضرت معصومه(ع)، حضرت شاه‌چراغ (ع) و  حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و نماینده مسجد جمکران نیز در آن حضور داشتند در مورد

کد خبر : 139332
تاریخ انتشار : دوشنبه 19 اردیبهشت 1401 - 12:04
تدوین سند ملی زیارت کلید خورد/ اماکن مقدسه امام‌زادگان قابلیت‌های ویژه گردشگری را دارند

حجت الاسلام غلامرضا عادل در گفت وگو با خبرنگار اوقاف ایرنا اظهار داشت: در نشست نمایندگان اعتاب مقدسه با  معاونت فرهنگی، اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه و حوزه نماینده ولی‌فقیه نمایندگان حرم‌های چهارگانه  امام رضا(ع)، حضرت معصومه(ع)، حضرت شاه‌چراغ (ع) و  حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و نماینده مسجد جمکران نیز در آن حضور داشتند در مورد همکاری‌های مشترک بین این اماکن مذهبی بحث و تبادل‌ نظر شد.

وی با اشاره به اینکه در این نشست یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد تبادل نظر بحث تدوین سند ملی زیارت بود که بعد از جلسه اولیه‌ای که در حرم عبدالعظیم حسنی  (ع) برگزار شد  جلسه دیگری هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور کارشناسان مربوطه تشکیل شد و بحث مفصلی شکل گرفت که با تدوین این سند بسیاری از دستگاه‌های دیگر کشور از جمله سازمان میراث فرهنگی و  وزارت امور خارجه نیز در این زمینه فعال خواهند شد.

تدوین سند ملی زیارت کلید خورد/ اماکن مقدسه امام‌زادگان قابلیت‌های ویژه گردشگری را دارند

عادل ادامه داد: موضوع دیگری که در این جلسه در مورد آن بحث شد همایش همکاری مشترک اعتاب جهان اسلام برای خدمت بیشتر به زائران بود که مقرر شده است  بزودی در حرم مطهر حضرت علی (ع) به دعوت عتبه علویه برگزار شود. موضوعاتی که قرار است در این همایش به‌ عنوان پیشنهادهای اعتاب ایران در قالب همکاری مشترک  مطرح شود در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت.

اماکن مقدسه امام‌زادگان قابلیت‌های ویژه گردشگری را دارند

معاون فرهنگی، اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه  افزود: سازمان اوقاف با توجه به حضورش در پهنه کشور و این‌که در یک جای خاص متمرکز نیست ظرفیت‌های بسیار مهمی دارد. بیش از ۵۰۰ امامزاده از ۸ هزار امامزاده موجود در کشور دارای قابلیت‌های فوق‌العاده گردشگری و امکانات ویژه هستند.

برچسب ها :

ناموجود