موکب‌های اربعین برای خدمت بیشتر به زایران از نیروی جوانان استفاده کنند

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی روز یکشنبه در گردهمایی فصلی مسوولان ستادهای شهرستانی توسعه و بازسازی عتبات عالیات در سرسرای گیت بوستان اهواز با بیان اینکه اربعین یک موضوع بین‌المللی است و به امکانات و نیروی زیادی نیاز دارد افزود: همان طور که در هشت سال دفاع مقدس، جوانان گره گشای مشکلات جنگ

کد خبر : 139316
تاریخ انتشار : دوشنبه 19 اردیبهشت 1401 - 0:05
موکب‌های اربعین برای خدمت بیشتر به زایران از نیروی جوانان استفاده کنند

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی روز یکشنبه در گردهمایی فصلی مسوولان ستادهای شهرستانی توسعه و بازسازی عتبات عالیات در سرسرای گیت بوستان اهواز با بیان اینکه اربعین یک موضوع بین‌المللی است و به امکانات و نیروی زیادی نیاز دارد افزود: همان طور که در هشت سال دفاع مقدس، جوانان گره گشای مشکلات جنگ تحمیلی بودند در پیاده‌روی اربعین در ۲ مرز چذابه ، شلمچه و موکب‌ها باید جوانان پای کار آیند و مسوولیت‌ها به آنان سپرد.
وی با اشاره به اینکه ستادهای بازسازی عتبات عالیات باید از هم اکنون برای موسم اربعین برنامه ریزی و تجهیزات لازم را آماده سازی کنند گفت:البته تهیه برخی امکانات توسط موکب‌ها امکان پذیر نیست، و زیرساخت‌ها را باید دولت فراهم کند.
رییس کمیته جذب مشارکت های مردمی ، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان ادامه داد: طبق قانون، وزارت کشور مسوول اربعین است بنابراین باید بخش مهمی از امکانات و بودجه لازم را  باید دولت فراهم کند چون از توان موکب‌های اربعین خارج است.

پیش‌بینی پنج میلیون زایر اربعین 
رییس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خوزستان پیش بینی کرد اربعین امسال پنج میلیون زایر از مرزهای شلمچه و چذابه راهی شهرهای مقدس عراق خواهند شد.
حجت‌الاسلام موسوی افزود: برای پذیرایی از زایران اربعین در خوزستان، ۲۰ میلیون بطری آب معدنی، اسکان و تغذیه زایران به ارزش یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نیاز است که باید دولت برای تامین این اعتبار کمک کند.
وی با اشاره به اینکه در سه سال اخیر پیاده روی اربعین به دلیل همه گیری کرونا و مسایل امنیتی عراق برگزار نشد ابراز امیدواری کرد امسال با رفع نگران‌ ها ، خوزستان میزبان دست کم پنج میلیون زایر اربعین باشد.
وی شکل‌گیری هیات‌های فرهنگی با هدف تولید محتوا در فضای مجازی و تشکیل اتاق فکر برای برگزاری کنگره پیاده روی اربعین را از برنامه‌های امسال بیان کرد.
بر اساس تقویم رسمی کشور ۲۶شهریور اربعین حسینی است.

برچسب ها :

ناموجود