متا در حال آزمایش نوار جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی است


متا در تلاش است تا محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی خود را در دسترس کاربران بیشتری قرار دهد. بعد از آزمایش چت‌بات هوش مصنوعی در کشورهایی مانند هند (در واتس‌اپ)، این شرکت همچنین در حال آزمایش قرار دادن هوش مصنوعی متا در نوار جستجوی اینستاگرام برای چت با هوش مصنوعی و تولید محتوا است.

عبارت جستجو در نوار سرچ، شما را به مکالمه‌ای در دایرکت با هوش مصنوعی متا هدایت می‌کند، جایی که می‌توانید سؤال بپرسید یا از یکی از اعلان‌های از پیش بارگذاری شده استفاده کنید. طراحی صفحه نمایش سریع باعث شد که مدیر عامل  Perplexity AI، آراویند سرینیواس اعلام کند که این رابط از طراحی مشابه صفحه جستجوی استارت آپ استفاده می‌کند.

اما فراتر از آن، می‌تواند به شما در کشف محتوای جدید در اینستاگرام نیز کمک کند. به عنوان مثال، ویدیویی در Threads که توسط یک کاربر ارسال شده است نشان می‌دهد که می‌توانید برای جستجوی حلقه‌های مرتبط با آن موضوع، روی فرمانی مانند «reelهای زیبای غروب آفتاب» ضربه بزنید. تعدادی از کاربران نیز توانستند از Meta AI بخواهند که پیشنهادات Reels را جستجو کند. 

 
این بدان معنی است که متا قصد دارد از قدرت هوش مصنوعی مولد، فراتر از تولید متن استفاده کند و از آن برای نمایش محتوای جدید از شبکه‌هایی مانند اینستاگرام استفاده کند.

متا آزمایش هوش مصنوعی متا خود را در اینستاگرام تایید کرد. با این حال، این شرکت مشخص نکرد که آیا از فناوری هوش مصنوعی مولد در جستجو استفاده می‌کند یا خیر. یکی از سخنگویان متا گفت: «تجارب مولد مبتنی بر هوش مصنوعی ما در مراحل مختلف در حال توسعه است و ما در حال آزمایش طیفی از آنها به صورت عمومی در ظرفیت محدود هستیم.»

همچنین، متا تمایل دارد اینستاگرام قابلیت شناسایی بهتری نسبت به تیک‌تاک داشته باشد. سال گذشته، گوگل ویژگی جدیدی را برای نمایش نتایج Reddit و تیک‌تاک معرفی کرد. اوایل این هفته، الساندرو پالوزی، مهندس معکوس در ایکس اشاره کرد که اینستاگرام در حال کار بر روی گزینه‌ای به نام «Visibility off Instagram» است تا احتمالاً پست‌ها را به عنوان بخشی از نتایج موتور جستجو نشان دهد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا