قبل از کاهش وزن این ۴ نکته را بدانید

به گزارش خبرآنلاین، کاهش وزن به زمان، اراده و فعالیت فیزیکی نیاز دارد و تقریباً کار آسانی نیست. در این مطلب چند نکته برای شروع کاهش وزن، داشتن کاهش وزن موفق و تثبیت وزن ذکر شده؛ اگر شما نیز تصمیم دارید وزن خود را کاهش دهید، این مطلب برای شماست.

۱.دلیل اهمیت کاهش وزنتان را درک کنید

اگر بپرسید «چرا باید وزن کم کنیم؟»، پاسخ این است: برای بهبود سلامت، انعطاف‌پذیری، استقامت و رسیدن به اندام ایده‌آل. چاقی باعث بیماری‌های روانی مانند افسردگی، اختلال دوقطبی و اضطراب می‌شود و این مسئله از هر ۶ نفر ۱ نفر را تحت تأثیر قرار می‌دهد و منجر به مشکلات بزرگتر می‌شود. بنابراین، بهتر است که اگر اضافه‌وزن دارید، باید وزن کم کنید.

۲.باور داشته باشید که می‌توانید وزن کم کنید

اگر در گذشته قادر به کاهش وزن نبودید، اشکالی ندارد. کاهش وزن همچون مسیری است که در آن فراز و نشیب‌هایی را تجربه خواهید کرد. به این موضوع تنها به عنوان یک تغییر نگاه نکنید، بلکه آن را ارتقای سبک زندگی خود بدانید.

۳.کالری مصرفی روزانه خود را محاسبه کنید

باید بررسی کنید که چه مقدار کالری در روز مصرف می‌کنید. همچنین، با توجه به سن، قد، وزن و میزان فعالیتتان بدانید که بهتر است چه مقدار کالری دریافت کنید. اپلیکیشن‌های کالری‌شمار مختلفی وجود دارد که می‌توانید به صورت رایگان به آنها دسترسی داشته باشید. از آنها استفاده کنید و ببینید که چه مقدار کالری در روز مصرف می‌کنید.

۴.بدون تحقیق و بررسی هر رژیم غذایی را دنبال نکنید

انتظار نداشته باشید رژیمی که برای شخص دیگری مؤثر بوده است، روی شما هم اثر مثبت بگذارد. با پزشک مشورت کنید و ببینید بهترین رژیم غذایی برای شما چیست. برنامه غذایی منحصر به خودتان را دریافت کنید که وزن، سن، سابقه پزشکی، مسائل پزشکی و داروهای شما را در بر می‌گیرد.

منبع: stylecraze

۲۳۳۲۳۳

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا