سیمان سفید ازنا دومین صنعت سیمان لرستان محسوب می‌شود

ایسنا/لرستان مدیرکل صمت لرستان گفت: سیمان سفید ازنا دومین صنعت سیمان استان محسوب می‌شود.

بهمن جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: یکی از صنایع استان که مطالبه مردمی و تابلو صنعت استان نیز محسوب می‌شود مجموعه پارسیلون بود و در دولت سیزدهم یکی از مصوبات سفر هیئت دولت استان بود که این مجموعه به چرخه تولید بازگردد.

وی خاطرنشان کرد: یک سری مسائل و موارد حقوقی از نظر مالی و حسابرسی داشتند و موارد مالی نزدیک به دو سال طول کشید تا توسط حساب ویژه کارشناسان رسمی ارزش‌گذاری شوند.

مدیرکل صمت لرستان اضافه کرد: این مجموعه مربوط به شرکت آتی دماوند بوده و همه مجموعه استان چه قضایی و چه دولت کمک کردند تا موارد قضایی و مالی این شرکت حل‌وفصل شود.

جعفری بیان کرد: در این راستا چندین سرمایه‌گذار جدید اعلام آمادگی کرده و در حال ارزیابی سرمایه‌گذاران هستیم چون یک مرحله واگذاری انجام گرفته است و در مرحله دوم مزایده برگزار و سرمایه‌گذاران جدید مشارکت کرده که امیدوارم این مجموعه هم به چرخه تولید بازگردد.

وی ادامه داد: یخچال سازی لرستان یکی از واحدهای صنعتی مرکز استان به شمار می‌رود و از امکانات خوبی برخوردار است ولی یک محصول تولید می‌کند و نمی‌تواند سهم قابل توجهی از بازار را به دست آورد.

مدیرکل صمت لرستان تصریح کرد: این مستلزم این است که زنجیره محصول خود را تکمیل و در همین دولت نیز سرمایه در گردش به این کارخانه تزریق شد تا طرح توسعه جدید را با همکاری سرمایه‌گذار در این مجموعه اجرایی کنیم.

جعفری یادآور شد: طرح سیمان سفید دومین صنعت سیمان استان محسوب می‌شود، به‌طوری‌که اولین صنعت در غرب کشور و دومین صنعت سیمان سفید ‌از لحاظ ظرفیت است..

این مسئول گفت: ۲۲۰ هزار تن انواع سیمان‌سفید در این مجموعه تولید می‌شود و بالغ‌بر ۲۵۰ نفر نیز به‌صورت مستقیم در این مجموعه مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: مواد مورد نیاز این کارخانه در جوار کارخانه بوده و کمترین آلودگی زیست‌محیطی را به همراه دارد و از ارزش‌افزوده بسیار بالایی نیز برخوردار بوده و سرمایه‌گذاری این مجموعه بالغ‌بر یک و نیم همت است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا