دولت سیزدهم به کارگران تریبون داد

رئیس هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار با اشاره به اهتمام رئیس جمهور فقید کشورمان در تدوین لایحه امنیت شغلی گفت:در دولت سیزدهم به کارگران تریبون داده شد.

 به گزارش ایسنا، اولیا علی بیگی در همایش ملی کار در مجموعه تلاش با تسلیت شهادت آیت الله رئیسی گفت: رئیس جمهور شهید بر گفتمان تمام گروه‌ها تاکید داشتند و در آخرین اقدام از سه جانبه گرایی دفاع کردند. آخرین یادگار ایشان برای کارگران نیز تدوین لایحه ارتقای امنیت شغلی بود که با اهتمام ایشان صورت گرفت.

وی با ابراز امیدواری نسبت به تصویب لایحه امنیت شغلی در مجلس اظهار کرد: رئیس جمهور نماد عدالت خواهی و انتقادپذیری بود و در دولت سیزدهم به کارگران تریبون داده شد.

رئیس هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار با بیان اینکه ارتقای امنیت شغلی به نفع کارگر و کارفرماست افزود: چرا باید کارگری با قرارداد کوتاه مدت سالها کار کند و در سال آخر اخراج شود. این حق کارگر است که برای اخراج نشدن بتواند از خود و حیثیتش در ادارات کار دفاع کند.

علی بابایی کارنامی – رئیس فراکسیون کارگری مجلس – نیز در این همایش اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب درباره کارگران مطالبه جدی امنیت شغلی را مطرح کردند که ما در این حوزه نباید فقط از کارفرما مطالبه داشته باشیم بلکه نسبت به سیاستگذاری دولتی هم باید توقع داشت.

وی به بدهی تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: در ماده ۲۹ قانون برنامه هفتم توسعه بدهی دولت به تامین اجتماعی ۲۶۰ هزار میلیارد تومان آمده است که دولت‌ها مکلفند هر ساله رقمی را در بودجه برای پرداخت بدهی خود پیش‌بینی کنند.

بابایی کارنامی افزود: توافق کردیم که فراکسیون تعاون، فراکسیون کارگری و فراکسیون بازنشستگان را ادغام کنیم که فراکسیون بزرگی شکل گرفت و انتظار داریم در مجلس جدید بتواند به خوبی نقش آفرینی کند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا