iPadOS ۱۸ با گزینه‌های شخصی‌سازی هوم‌اسکرین و ماشین حساب از راه رسید

اپل پس از iOS ۱۸ و watchOS ۱۱ به سراغ سیستم عامل iPadOS ۱۸ رفت. این سیستم عامل نیز به برخی قابلیت‌های مشابه iOS ۱۸ از جمله شخصی‌سازی صفحه اصلی یا تغییر ویجت‌های کنترل‌سنتر مجهز شده است.

قابلیت‌های جدید iPadOS ۱۸

به گزارش دیجیاتو، در سیستم عامل iPadOS ۱۸ می‌توانید آیکون‌ها و طرح‌بندی صفحه اصلی خود را با انعطاف‌پذیری و ابزار‌های بیشتری شخصی‌سازی کنید، درست مانند همان قابلیتی که برای iOS ۱۸ نیز نمایش داده شد. به‌عنوان مثال، حالا می‌توانید آیکون برنامه‌ها را در هر نقطه‌ای که می‌خواهید قرار دهید و حتما نباید ترتیبی رعایت شود.

همچنین می‌توانید رنگ تمام آیکون‌ها را مطابق با تصویر پس‌زمینه یا حالت گوشی خود تغییر دهید.

کنترل‌سنتر هم اکنون بیش از هر زمان دیگری قابل شخصی‌سازی است. اکنون می‌توانید آن‌ها را در چندین صفحه دسته‌بندی کنید و برای اولین بار، کنترل‌های شخص ثالث را نیز می‌توان به آن اضافه کرد.

مرکز کنترل نیز می‌تواند بیش از هر زمان دیگری پیکربندی شود. اکنون با ارائه چندین صفحه محتوا، Control Center برای اولین بار کنترل‌های شخص ثالث را فعال می‌کند، و شما می‌توانید کنترل‌های موجود و اندازه آن‌ها را مستقیماً از خود مرکز کنترل تنظیم کنید.

iPadOS ۱۸ با گزینه‌های شخصی‌سازی هوم‌اسکرین و ماشین حساب از راه رسید

اپل همچنین توضیح داد که iPadOS ۱۸ در زمینه عملکرد برنامه نیز پیشرفت داشته است. مثالی که در رویداد اپل نمایش داده شد به نوار برگه جدیدی مربوط می‌شود که در بالای اپلیکیشن‌های مختلف نمایش داده می‌شود و حالا کنترل‌های بیشتری را به همراه دارد. همچنین زمانی که به گزینه‌های بیشتری نیاز داشته باشید، این نوار می‌تواند به یک منوی کنار صفحه‌ای تبدیل شود.

علاوه بر این، انیمیشن‌های مختلفی به برخی عناصر برنامه‌ها اضافه است.

اضافه‌شدن ماشین حساب به سیستم عامل iPadOS ۱۸

iPadOS ۱۸ با گزینه‌های شخصی‌سازی هوم‌اسکرین و ماشین حساب از راه رسید

اپل در نهایت با آپدیت iPadOS ۱۸ تصمیم گرفته تا اپلیکیشن ماشین حساب را به سیستم عامل خود اضافه کند.

همانطور که می‌توان انتظار داشت، اپلیکیشن ماشین حساب iPadOS ۱۸ شباهت زیادی به نسخه iOS دارد و البته نمایشگر بزرگ‌تر آیپد باعث می‌شود تا روی صفحه دکمه‌ها و کنترل‌های بیشتری به‌طور همزمان در دسترس باشند.

با این حال، ویژگی برجسته اپلیکیشن ماشین حساب Math Notes است که راه ساده‌تری برای نوشتن و انجام محاسبات ارائه می‌کند و علاوه بر Calculator به اپ Notes نیز اضافه خواهد شد.

iPadOS ۱۸ با گزینه‌های شخصی‌سازی هوم‌اسکرین و ماشین حساب از راه رسید

غول کوپرتینویی همچنین اعلام کرد که اپل پنسل اکنون به قابلیت Smart Script مجهز شده است تا هنگام استفاده از اپ Notes در iPadOS ۱۸، قدرت بیشتری برای نوشتن ارائه کند.

زمان عرضه و دستگاه‌هایی که از iPadOS ۱۸ پشتیبانی می‌کنند

iPadOS ۱۸ با گزینه‌های شخصی‌سازی هوم‌اسکرین و ماشین حساب از راه رسید

اولین نسخه بتای iPadOS ۱۸ از امروز در دسترس توسعه‌دهنده قرار می‌گیرد و پس از آن نسخه بتا عمومی منتشر خواهد شد. انتشار رسمی نیز برای پاییز در نظر گرفته شده است.

همچنین دستگاه‌هایی که از این آپدیت پشتیبانی می‌کنند شامل موارد زیر هستند:

آیپد پرو (M۴)

آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی (نسل سوم به بعد)

آیپد پرو ۱۱ اینچی (نسل اول به بعد)

آیپد ایر (M۲)

آیپد ایر (نسل سوم به بعد)

آیپد (نسل هفت به بعد)

آیپد مینی (نسل پنجم به بعد)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا