در iOS ۱۸ تغییر نام سیری امکان‌پذیر شد

اگر از گفتن نام «سیری» خسته شده‌اید، می‌توانید آن را تغییر دهید.

به گزارش دیجیاتو، با میانبر‌های صوتی می‌توانید عبارتی سفارشی که Siri آن را بفهمد، برای راه‌اندازی میانبر‌ها و تکمیل «کار‌های پیچیده» مشخص کنید. یکی از میانبر‌هایی که می‌توانید تنظیم کنید، جایگزین‌کردن فرمان «Hey Siri» است.

استفاده از میانبر‌ها برای انتخاب نام جدید سیری

به‌منظور تنظیم میانبر صوتی برای سیری، برنامه تنظیمات را باز کنید، به Accessibility بروید و به‌سمت پایین اسکرول کنید تا به میانبر‌های صوتی برسید. روی «Setup Vocal Shortcuts» بزنید و «Siri» (نه Siri Request) را انتخاب کنید. حالا نام جدیدی را که می‌خواهید برای فعال‌کردن Siri استفاده کنید، مانند «Computer» بنویسید.

پس از تنظیم نام جدید، آن نام را برای فعال‌کردن Siri در آیفون به زبان بیاورید. توجه کنید استفاده از این نام جدید به آیفون محدود می‌شود و با دستگاه‌های دیگر، مانند HomePod، همگام‌سازی نمی‌شود؛ بنابراین همچنان باید از نام «سیری» برای آن دستگاه‌ها استفاده کنید.

در iOS ۱۸ می‌توانید برای سیری یک نام جدید انتخاب کنید

همان‌طور که در ردیت اشاره شده، اگر این ویژگی را تنظیم کنید، پس از صداکردن این نام جدید، باید قبل از دادن دستورات بعدی منتظر بمانید تا سیری فعال شود. در حالت عادی، هنگام استفاده از سیری می‌توانید عبارت کاملی مانند «هی سیری ساعت چند است؟» را بگویید، اما این روش با تنظیم میانبر صوتی کار نمی‌کند. این‌جا ابتدا باید کلمه فعال‌سازی را بگویید، مکث کنید و پس از فعال شدن Siri، دستور لازم را بدهید.

به دلیل همین تأخیر، احتمالاً این ویژگی چیزی نیست که بیشتر افراد بخواهند دائم از آن استفاده کنند.

از میانبر‌های صوتی می‌توان برای تنظیم فرمان صوتی برای اجرای هر میانبر استفاده کرد. به‌علاوه می‌توانید برای برنامه‌ها و ویژگی‌های سیستمی، مانند گرفتن عکس از صفحه، تغییر حجم صدا، پیمایش، فعال‌سازی مرکز کنترل و موارد دیگر از این قابلیت کمک بگیرید. میانبر‌های صوتی را می‌توان به‌جای گفتار، با صدای سفارشی دیگری جفت کرد و این گزینه برای کسانی که به روش‌های جایگزین برای فعال‌کردن ویژگی‌های سیستمی نیاز دارند، دسترسی مفید می‌دهد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا