خودروی جدید نیسان؛ کوچک، مانورپذیر و ساکت!

به نظر می‌رسد ژاپنی‌ها در حال صادر کردن ایده میکروخودرو‌ها یا همان کی‌کار (Kei car) به سایر نقاط جهان هستند.

به گزارش دیجیاتو، نیسان اخیرا از نانوکار Silence S۰۴ رونمایی کرده است که خودرویی جدید، کوچک و مانورپذیر رونمایی است. این خودرو از ماه سپتامبر ۲۰۲۴ در اروپا به فروش خواهد رسید. این خودرو نیسان S۰۴ نام دارد و نخستین خودرو از برند جدید نیسان خواهد بود. وسایل نقلیه کوچک و الکتریکی نیسان در بازار اروپا، با برند سایلنس (Silence) عرضه خواهند شد و این خودرو نیز در واقع “Silence S۰۴ Nanocar”نام دارد. برند سایلنس به تولید خودرو‌های چهارچرخ سبک و سپس اسکوتر‌های برقی دوچرخ خواهد پرداخت.

مشخصات نانوکار Silence S۰۴

نیسان S۰۴ در قالب دو تیپ به بازار اروپا عرضه می‌شود. مدل نخست L۶e نام دارد که حداکثر برد ۱۰۸ مایل (۱۷۴ کیلومتر) و حداکثر سرعت ۲۸ مایل‌برساعت (۴۵ کیلومتربرساعت) را ارائه می‌دهد. مدل قوی‌تر L۷e است که در واقع نسخه تغییر برند یافته رنو توئیزی است. این مدل حداکثر سرعت ۵۳ مایل‌برساعت (۸۵ کیلومتربرساعت) را ارائه می‌دهد و حداکثر برد آن ۹۳ مایل (۱۵۰ کیلومتر) خواهد بود.

انرژی مورد نیاز نیسان S۰۴ در هر دو تیپ توسط دو باتری ۵.۶ کیلووات ساعتی تامین می‌شود که قابلیت جداسازی دارند. این قابلیت به مالکان اجازه می‌دهد تا باتری‌ها را با استفاده از هر پریز برق موجود در محل کار یا محل زندگی خود شارژ کنند. همچنین کاربران می‌توانند با خرید اشتراک ویژه نیسان، باتری‌های S۰۴ را در ایستگاه‌های ویژه تعویض نمایند.

نانوکار Silence S۰۴ از نیسان به بازار می‌آید، خودرویی کوچک، مانورپذیر و ساکت!

نانوکار Silence S۰۴ قابلیت خاصی به نام برنامه سکوت من را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. با فعال‌سازی این قابلیت، امکاناتی همچون دسترسی بدون کلید، جستجوی آدرس و نظارت بر محدوده و سطح شارژ باتری‌ها در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت. در عین حال کاربران می‌توانند بدون نیاز به کلید فیزیکی خودرو، Silence S۰۴ خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

عرضه Silence S۰۴ از ژوئن ۲۰۲۴ در فرانسه و ایتالیا آغاز خواهد شد. این خودرو از سپتامبر ۲۰۲۴ نیز در آلمان به فروش خواهد رسید. این خودروساز ژاپنی به تدریج گزینه‌های تامین مالی، خدمات و بیمه مناسب را با همکاری نمایندگی‌های خود و یک موسسه مالی مربوطه ارائه خواهد کرد. قیمت نانوکار Silence S۰۴ نیز با توجه به بازار عرضه شده متفاوت خواهد بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا