تردز در این کشور ممنوع شد

متا به‌دلیل حکم قضایی ترکیه، به‌زودی اپلیکیشن تردز را موقتاً در این کشور تعطیل خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، متا مجور است به‌دستور سازمان رقابت بازار ترکیه، فعالیت‌های تردز را از ۲۹ آوریل (۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳) به‌طور موقت در این کشور متوقف کند.

اتهام واردشده به متا از طرف ترکیه، جدیدترین درگیری حقوقی از مجموعه‌چالش‌های این شرکت محسوب می‌شود. اتحادیه‌ی اروپا قبلاً متا را به‌دلیل نقض قوانین GDPR در واتساپ، ۲۶۷ میلیون دلار جریمه کرده بود.

ترکیه در سال ۲۰۲۲ به‌دلیل ادغام داده‌های کاربران فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ، جریمه‌ای ۱۸٫۶ میلیون دلاری برای متا در نظر گرفت. سازمان رقابت بازار ترکیه در ژانویه‌ی سال ۲۰۲۴ (دی و بهمن ۱۴۰۲) اعلام کرد متا در صورت رعایت‌نکردن دستور قبلی، روزانه ۱۶۰ هزار دلار جریمه خواهد شد.

مقامات ترکیه باور دارند پیامِ اطلاع‌رسانی‌ای که متا درباره شیوه‌های اشتراک‌گذاری داده‌ها به کاربران ارسال کرده، ناکافی و فاقد شفافیت است.

وضعیت کنونی متا و روش عملکرد تردز باعث شد غول رسانه‌های اجتماعی حداقل به‌طور موقت و تا زمان انجام مذاکرات و حل‌وفصل‌های قانونی مشکلات، تردز را در ترکیه تعطیل کند.

متا با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «ما با دستور تعطیلی موقت مخالفیم و باور داریم عملکردمان با همه‌ی الزامات قانونی ترکیه مطابقت دارد و به این حکم اعتراض خواهیم کرد. دستور سازمان رقابت بازار ترکیه چاره‌ای جز تعطیلی موقت تردز در این کشور باقی نمی‌گذارد. ما همچنان به تعامل سازنده با ترکیه ادامه خواهیم داد و امیدواریم به‌زودی تردز را دوباره برای مردم این کشور در دسترس قرار دهیم.»

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا