انگلیس با امواج الکترومغناطیس پهپاد‌ها را نابود می‌کند

انگلیس برای تقویت قابلیت‌های دفاعی خود مشغول توسعه یک سلاح جدید انرژی هدایت شده (DEW) است. این اسلحه با تابش امواج الکترومغناطیس هواپیما و پهپاد‌ها را منفجر می‌کند.

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، هر شلیک این اسلحه ۱۳ سنت هزینه دارد که بسیار ارزان‌تر از موشک‌های چند میلیون دلاری است و به همین دلیل قرار است جایگزین آن‌ها شود.

جنگ افزار انرژی هدایت شده یا DEW به سامانه‌ای گفته می‌شود که بدون به کارگیری پرتابه، انرژی را به سمت هدف می‌تاباند تا اثر موردنظر را اعمال کند.

به طور دقیق‌تر اسلحه انرژی هدایت شده فرکانس رادیوی (RFDEW) بخشی از سیاست دولت انگلیس برای واکنش به تغییر وضعیت ژئوپلتیکی است که سبب شده بودجه دفاعی کشور تا ۲۰۳۰ میلادی به ۲.۵ درصد GDP این کشور برسد. این تغییر سیاست شامل راه اندازی سریع لیزر‌ها و دیگر تسلیحات انرژی هدایت شده است.

درهر حال RFDEW یک اسلحه انرژی خودکفا است که به وسیله فرد فعال می‌شود و می‌تواند تهدید‌های چندگانه راتاطیف یک کیلومتر شناسایی و ردیابی کند. همچنین می‌توان اسلحه مذکور را روی هرچیزی از کشتی جنگی گرفته تا یک کامیون باری قرار دارد. هدف اصلی توسعه این جنگ افزار پهپاد‌ها یا هواپیما‌های برقی هستند تا با تابش اشعه‌های الکترومغناطیسی آن‌ها را منفجر کند.

RFDEW به عنوان بخشی از پروژه Ealing توسعه یافته و قرار است در سپتامبر آزمایش شود. نتایج این آزمایش برای ارزیابی سیستم تعیین ارتقا‌های احتمالی به کار می‌رود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا