تجربه‌ای نوین با پارتیشن‌های اداری: از محیط‌های کاری معمولی تا دفاتر رویایی!

یکی از اقداماتی که برای تغییر دکوراسیون داخلی دفاتر اداری می‌توان انجام داد، استفاده از پارتیشن‌ در مدل‌های مختلف شیشه‌ای، ام دی اف دوجداره و تکجداره است. سفر در طراحی پارتیشن اداری دنیایی را نشان می‌دهد که در آن عملکرد با هنر تلفیق می‌شود. هر سیستم با ویژگی‌ها و مزایای متمایز خود، امکانات بی‌پایانی را برای ایجاد دفتری فراهم می‌کند که نه تنها مکانی برای کار، بلکه فضایی برای شکوفایی است.

پارتیشن‌های ام دی اف

از مزیت‌های پارتیشن‌ ام دی اف پنهان سازی‌های محیط‌هایی است که تحت عنوان محیط‌های پرت به‌حساب می‌آیند. اگر پارتیشن محل کار خود را به درستی انتخاب کنید، امکان پنهان سازی به‌خوبی برای شما مهیا می‌شود و علاوه‌بر آن، از یک فضای دیگر نیز بهترین استفاده را خواهید برد. پارتیشن‌های ‌ام دی اف به‌طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند: تکجداره و دوجداره و از نظر تحرک نیز دو نوع متحرک یا ثابت دارند.

پارتیشنن اداری

پارتیشن ام دی اف تکجداره

نمونه‌های پارتیشن اداری تکجداره ضخامت کمتر، تنوع بالاتر و قیمت ارزان‌تری دارند و برای مکان‌هایی مناسب هستند که عایق صدا و حرارت بودن مهم نیست. نصب پارتیشن‌های ‌ام دی اف تکجداره راحت و سریع است.

پارتیشن ام دی اف دوجداره

از سوی دیگر، پارتیشن ام دی اف دوجداره عایق صدا و دما هستند و به‌خاطر وجود لایه‌های عایق در آن‌ها، ضخامت و وزن بیشتری نسبت به پارتیشن‌های تکجداره دارند.

پارتیشن دوجداره کاربردهای مختلفی در محیط کار یا منزل دارد. از پارتیشن دوجداره به‌منظور تبدیل فضاهای مختلف مسکونی، اداری، تجاری و دانشگاهی به فضاهای کوچکتر استفاده می‌شود. پارتیشن دوجداره یک فضاری بزرگ را به فضاهای کوچکتر تقسیم می‌کند تا با ایجاد فضاهای جدید، راندمان استفاده از آن مکان‌ها بیشتر شود.

پارتیشن‌های شیشه‌ای

روند رو به رشدی که طراحی اداری امروزی را متحول کرده است، گنجاندن پارتیشن‌های شیشه‌ای برای جداسازی فضاهای کاری است. از آنجایی که دفاتر بر ایجاد محیط کاری بازتر و مشارکتی برای کارمندان خود تمرکز می‌کنند، پارتیشن‌های شیشه‌ای به ابزار منطقی برای دستیابی به این هدف تبدیل شده‌اند.

پارتیشن‌های شیشه‌ای علاوه بر تقسیم کردن فضا، جذابیت بصری و عملکرد قوی نیز ارائه می‌دهند و با راه‌حل‌هایی سازگار با محیط‌زیست، ظاهری براق در عین حمایت از پایداری تضمین می‌کنند. پارتیشن‌های شیشه‌ای هوشمند نشان‌دهنده اوج نوآوری در طراحی اداری هستند. این سیستم‌های پویا امکان حفظ حریم خصوصی با حفظ ظاهری تمیز و مدرن فراهم می‌کنند.

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن‌های شیشه‌ای نیز به دو نوع تکجداره و دوجداره تقسیم می‌شوند.

پارتیشن‌های شیشه‌ای تکجداره

از پارتیشن شیشه ‌ای تکجداره برای جداسازی فضاهای مختلف اداری و مسکونی، به‌دلیل قیمت مناسب، استفاده می‌شود. این نوع پارتیشن به‌طور کلی به دو دسته اصلی فریم‌دار و بدون فریم تقسیم می‌شود. پارتیشن تک جداره انتخاب مناسبی برای فضاهای کوچک و خلوت است و سریع‌تر از دیگر انواع تفکیک کننده‌های اداری اجرا می‌شود.

در تولید پارتیشن‌های شیشه‌ای تکجداره از یک لایه شیشه با ضخامت 8 تا 12 میلی‌متر استفاده می‌شود که مزایایی از جمله فضاسازی کارآمد، کاهش آلودگی صوتی و استفاده حداکثری از نور طبیعی موجود در فضا را ارائه می‌دهد.

پارتیشن‌های شیشه‌ای دوجداره

از ویژگی‌های پارتیشن اداری دو جداره می‌توان به شفافیت، ظرافت و عملکرد صوتی بالا اشاره کرد که همانند پارتیشن تک جداره برای اجرا در فضاهای کوچک مناسب است. عایق‌بندی صوتی در نوع دوجداره قوی‌تر از پارتیشن‌های تکجداره عمل می‌کند که برای فضاهای کوچک اما شلوغ مناسب‌تر است. در تولید این نوع تقسیم‌بندی از دولایه شیشه استفاده می‌شود که به نسبت انواع تکجداره ضخامت بیشتری دارند.

در ساخت پارتیشن شیشه ‌ای می‌توان از شیشه‌های شفاف و مات استفاده کرد. بیشتر از شیشه‌های شفاف در ساخت پارتیشن‌های شیشه‌ای استفاده می‌شود. در این نوع پارتیشن، از خارج و داخل دید واضح است و نور عبور و بازتاب بیشتری در فضا دارد. البته این مدل از پارتیشن‌ها به‌دلیل عدم حفظ حریم خصوصی کارمندان معمولا به‌صورت ترکیبی با انواع مات سفارش داده می‌شوند.

شیشه‌های ترکیبی نیمه مات دیدی تار دارند که علاوه بر عبور نور طبیعی حریم خصوصی کارکنان را حفظ می‌کنند. استفاده از نوع مات یا نیه مات به نوع فضاسازی محل کار بستگی دارد.

پارتیشن‌های آلومینیومی- پیچیدگی مطابق با عملکرد

پارتیشن‌های آلومینیومی ترکیبی عالی از عملکرد و طراحی را ارائه می‌دهند. این پارتیشن‌های ایستاده معروف به عایق صدا راه حل نهایی برای ایجاد مناطق کاری آرام و سازنده هستند. آنها در پیکربندی‌های مختلف، از جمله درهای قاب‌دار و بدون قاب، با قابلیت نصب انواع شیشه برای مطابقت با برند اداری و زیبایی ظاهر می‌شوند.

این نوع پارتیشن در محیط‌های اداری و سازمان‌ها و محیط‌های کاری پر رفت‌و آمد طرفدار بیشتری دارد که دلیل آن استحکام آلومینیوم و مقاومت بالای آن است.

پارتیشن‌ اداری آلومینیومی در دو طرح افقی و عمودی ارائه می‌شود که در هر دو حالت امکان اجرا در پارتیشن‌های دو جداره و تکجداره وجود دارد.

پارتیشن آلومینیومی تکجداره

پارتیشن تکجداره آلومینیومی از جنس و فریم آلومینیوم و شیشه و جداره‌های ام دی اف تشکیل شده که ارتفاع دیوارهای آن با توجه به سلیقه مشتریان در انواع ارتفاع بلند، نیمه بلند، کوتاه و یا تا سقف متغیر است. در این پارتیشن تکجداره اداری آلومینیومی از ام دی اف 6 یا 16 میلیمتری استفاده می‌شود.

پارتیشن آلومینیومی دوجداره

پارتیشن آلومینیومی دوجداره از دو لایه شیشه سکوریت 4 یا 8 میلی‌متری با قاب یا فریم دور شیشه از جنس آلومینیوم ساخته شده است و میزان صدا را به اندازه هفتاد درصد کاهش می‌دهد.

ژاویز به‌عنوان تولید‌کننده پارتیشن اداری از متریال باکیفیت، اتصالات بروز و مقاوم با اجرایی دقیق و منظم بهره می‌گیرد. همچنین اجرای سریع پارتیشن اداری ژاویز، هزینه‌های شما را کاهش خواهد داد. یکی از ویژگی‌های متمایز پارتیشن‌های اداری ژاویز قابلیت باز و بسته کردن پنل‌های پارتیشن است که مزیت آن در جابه‌جایی‌ها مشخص می‌شود.

جمع‌بندی

به‌کمک پارتیشن‌ها، می‌توان دیوارهای جدا کننده با متریال‌های گوناگونی مانند MDF، آلومینیوم یا شیشه ایجاد کرد. پارتیشن‌ها در دو نوع تکجداره و دوجداره وجود دارند که نوع دوجداره به‌خوبی با محیط اطراف سازگار می‌شود و یک جو اداری زیبا ایجاد می‌کند. از پارتیشن‌های تکجداره برای جلوگیری از هدررفت فضا استفاده می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا