از آماده کردن داعش برای حمله به ایران تا نامه آل سعود برای ایجاد آشوب در ایران

سید حسین میراسماعیلی / سردبیر

به گزارش شیعه آنلاین، آل سعود هیچگاه دشمنی خود با جمهوری اسلامی ایران را پنهان نکرده است. البته گاهی آن را بر زبان بیان نکرده اما حمایت این رژیم از عناصر، گروه ها و دشمنان جمهوری اسلامی ایران، در طول سه دهه اخیر همواره ادامه داشته است.

گاهی نیز دشمنی و عداوت آنان به قدری نسبت به کشورمان زیاد می شود که به طور علنی و آشکار از آن سخن به میان می آورند. برای مثال حدود ۳ ماه پیش بود که ولیعهد جوان و نادان عربستان یعنی محمد بن سلمان رسما اعلام کرد که جنگ را به داخل ایران خواهد کشاند.

پیش از آن نیز در سال ۲۰۱۵ وب سایت ویکیلیکس با انتشار سندی از طرح جدید رژیم آل سعود علیه جمهوری اسلامی ایران خبر داده بود.

بعد از انتشار آن سند، “محمد بدير” روزنامه نگار روزنامه الاخبار لبنان نیز گزارشی مفصل درباره آن نوشت و از طرح جدید آل سعود علیه کشورمان پرده برداشته بود.

او با انتشار تصویری از نامه ای محرمانه از حکام سعودی، فاش کرده بود که مقامات ارشد رژیم آل سعود به دستگاه های مربوطه دستور داده اند برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران و بر هم زدن اوضاع داخلی کشورمان، دست به کار شوند.

البته دور از انتظار هم نیست که آل سعود برای بر زمین زدن جمهوری اسلامی ایران و به اصطلاح له کردن عزت ملت ایران تلاش کنند زیرا آنها طی ۳ دهه اخیر، ضربات سنگین مستقیم و غیر مستقیمی از ایرانیان خورده اند.

سعودی ها در ابتدا، یکی از اصلی ترین حامیان مالی رژیم منحوس صدام در جنگ علیه ایران بودند. یعنی بدون شک دست آل سعود نیز به خون هزاران شهید کشورمان که در ۸ سال جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند، آغشته است.

بعد از جنگ نیز شاید در ظاهر چند سالی روابط تهران و ریاض رو به بهبودی رفت اما در حقیقت هیچ گاه واقعیت نداشت. برای روشن شدن موضوع، نمونه های مختلف آن را در ذیل می آوریم:

• کشتار معروف جمعه ۹ مرداد ۱۳۶۶ که به “جمعه سیاه” معروف شد، در مراسم اعلام برائت که بر اثر حمله نیروهای امنیتی رژیم آل سعود به حجاج ایرانی، دست کم ۲۷۵ هموطن ایرانی به شهادت رسیدند.

• بازرسی های بدنی توهین آمیز حجاج و عمره گذاران و حتی مسافران عادی ایرانی در طول همه این سال ها بوده است.

• سخنرانی علیه جمهوری اسلامی و ملت ایران، در خطبه نماز جمعه در حالی که مرحوم هاشمی رفسنجانی نیز همان روز مهمان عربستان بود و در آن خطبه حضور داشت. این رفتار آنها توهین به حکومت و ملت ایران بود.

• عریان کردن و تجاوز جنسی به دو نوجوان ایران.

• به شهادت رساندن ده ها ایرانی در حادثه منا که حتی در میان آنان از اهل سنت هم وجود داشت و این نشان می دهد که آل سعود با همه ملت ایران مشکل و دشمنی دارد.

• بازداشت و شلاق زدن ده ها ایرانی در ملأ عام تحت عناوین مختلف. علاوه بر همه این اقدامات، ۱۸ شهروند ایرانی نیز در سال ۹۱ به دستور مستقیم وزیر وقت کشور عربستان یعنی محمد بن نایف محکوم به اعدام و با شمشیر سر آنها از بدن جدا شد.

نباید فراموش کرد که شکست های عربستان در جنگ نیابتی خود در منطقه در برابر جمهوری اسلامی ایران، همچنان ادامه دارد که یک نمونه کوچک آن جنگ عربستان با یمن در طول دو سال و نیم گذشته بوده که باعث مرگ هزاران سرباز ارتش سعودی و خسارت های میلیاردی برای رژیم آل سعود بوده است.

با همه این اوصاف، بدون شک رژیم آل سعود حتی یک لحظه هم از تلاش برای برهم زدن اوضاع داخلی کشورمان آرام نمی نشیند و حتی از برخی اعتراضاتی که طی چند روز اخیر بدلیل گرانی در برخی شهرهای ایرانی به وجود آمده، به شدت استقبال کرده و برای افزایش این گونه اعتراضات، حاضر است میلیاردها دلار پول خرج کند تا شاید از این طریق بتواند ضربه ای به ملت ایران بزند.

از سوی دیگر نیز نباید فراموش کرد و تردید داشت که رژیم آل سعود این روزها در حال ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی خود به گروهک های مسلح تروریستی و از جمله داعش برای استفاده از نیروهای تروریستی جهت ضربه زدن به ملت و کشور ایران است لذا نباید بعید دانست که در روزها و یا هفته آینده داعش یا دیگر گروهک های تروریستی، از فضای اعتراضی به وجود آمده استفاده کنند و در نقطه یا نقاطی از کشورمان عملیات های تروریستی انجام دهند.

ما به هیچ وجه منکر گرانی و مشکلات بسیار زیاد موجود در کشور نیستیم اما از طرفی نیز امیدواریم معترضان با آگاهی اقدام کنند و فضا را برای سوء استفاده دشمنان قسم خورده ملت ایران مانند آل سعود و داعش و غیره ندهند زیرا در صورت نفوذ داعش به ایران، ضربه اصلی را ملت ایران می خورند و نه مسئولان و دست اندرکارانی که عامل این گرانی ها هستند.

You might also like More from author

Leave a comment