سر دادن شعار علیه “مسعود بارزانی” در روز عاشوراء

سید حسین میراسماعیلی / سردبیر

به گزارش شیعه آنلاین ؛ هشتم جولای گذشته “مسعود بارزانی” دستور برگزاری رفراندوم در ۲۵ سبتامبر ۲۰۱۷ میلادی را صادر کرد.

طرح “مسعود بارزانی” برای برگزاری رفراندوم استقلال کردستان عراق بالاخره بعد از سال ها کش و قوس برگزار شد و رأی زیادی هم بدست آورد اما با توجه به مخالفت کشورهای منطقه و بین المللی و حتی سازمان ملل، نتیجه ای نداد و عملا این طرح به شکست انجامید.

عراق به عنوان کشورِ مادر، اصلی ترین مخالف برگزاری این رفراندوم بود. جمهوری اسلامی ایران و ترکیه به عنوان دو همسایه اصلی کردستان عراق نیز مخالفت شدید خود با برگزاری این رفراندوم را اعلام کرده و تحریم های هوایی و زمینی نیز علیه این منطقه جدایی طلب اعمال کردند.

از سوی دیگر ایالات متحده آمریکا – حداقل در ظاهر – مخالفت شدید خود را با برگزاری این رفراندوم اعلام کرد. روسیه هم از مخالفان سرسخت برگزاری آن بود. سازمان ملل متحد نیز به نوبه خود برگزاری این رفراندوم را غیر قانونی و باطل اعلام کرد.

در این میان، اخبار رسیده از شهر کربلای معلی حاکی از آن است که روز گذشته، همزمان با حضور صدها هزار شیعه از کشورهای مختلف جهان در شهر کربلا برای زیارت حرم مطهر سید و سالار شهیدان، حضرت أبا عبدالله الحسین علیه السلام و نیز برگزاری مراسم عزاداری، شعارهایی نیز علیه “کُردهای جدایی طلب” و بخصوص “مسعود بارزانی” سر دادند.

از جمله شعارهایی که در این باره سر داده شد عبارت بودند از: “مسعود بارزاني يا راعي التقسيم، شو اخبار استفتاءك دمرت الاقليم” ترجمه: مسعود بارزانی، ای مسئول تقسیم ]کردن عراق[، چه خبر از رفراندومت که اقلیم کردستان را منهدم کرد”.

از دیگر شعارهایی که شیعیان عزادار و مخالف جدایی کردستان از عراق هستند، سر دادند این بود: “كركوك وما بيها لا تصدق نعطيها” ترجمه: کرکوک و آن چه که ]از نفت و گاز[ در آن هست را باور کنید نمی دهیم.

حال باید منتظر ماند و دید “مسعود بارزانی” که این روزها به آلت دست و ابزاری برای فتنه انگیزی در منطقه تبدیل شده، در آینده چه اقدامی انجام خواهد داد؟!

You might also like More from author

Leave a comment