اخراج اولین بانوی مسلمان از دانمارک بخاطر “نقاب” !

سید حسین میراسماعیلی / سردبیر

به گزارش شیعه آنلاین ؛ منابع رسانه ای اروپایی از اخراج اولین بانوی مسلمان از دانمارک بخاطر “نقاب” خبر دادند.

این رسانه ها اعلام کردند: این شهروند دانمارکی مسلمان که از خارج دانمارک قصد ورود به کشورش را داشت، هنگام رسیدن به فرودگاه بین المللی بروکسل پایتخت دانمارک، در فرودگاه با مخالفت و ممانعت مأموران امنیتی فرودگاه برای وارد شدن مواجه شد.

گفته می شود در پی مخالفت آنان، او علت موضوع را پرسید، آنها هم در پاسخ پوشیدن “نقاب” را علت ممنوع الورود بودن وی اعلام کردند از همین رو با همان هواپیمایی که آمده بود، به کشور مبدأ برگردانده شد.

در همین راستا “ثیو فرانکین” وزیر خارجه دانمارک با انتشار بیانیه ای در صفحه شخصی خود در فیسبوک، این خبر را تأیید کرد و نوشت: این شهروند دانمارکی تونسی تبار که از تونس به دانمارک آمده بود، به دلیل داشتن “نقاب” بر صورتش، اجازه ورود به خاک دانمارک به وی داده نشد. در ابتدا مأموران از وی خواستند که نقاب را از صورتش بردارد تا اجازه ورود به دانمارک را به او بدهند اما او با برداشتن نقاب مخالفت کرد لذا اجازه ورود پیدا نکرد و علت این مسأله این بود که مأموران امنیتی فرودگاه نتوانستند هویت وی را تشخیص دهند.

لازم به ذکر است، این اولین اقدام دانمارک علیه نقاب نیست. در سال ۲۰۱۵ میلادی نیز مأموران پلیس دانمارک یک زن عربستانی را به دلیل پوشیدن نقاب در خیابان های بروکسل بازداشت و به مرکز پلیس منتقل کردند. البته پس از دخالت سفارت عربستان، او را آزاد کردند.

در همان زمان پلیس دانمارک نیز اعلام کرد که زن عربستانی را بازداشت کردند تا هویتش را شناسایی کنند!

شایان ذکر است، قانون ممنوعیت استفاده از نقاب در بلژیک از سال ۲۰۱۱ میلادی تصویب و به اجرا در آمد. بر اساس این قانون، جریمه استفاده از نقاب ۱۳۷٫۵ یورو بعلاوه هفت روز حبس در زندان تصویب شده است!

 

You might also like More from author

Leave a comment