ایجاد کشوری وهابی در قلب اروپا !

سید حسین میراسماعیلی / سردبیر

به گزارش شیعه آنلاین ؛ کمیته حمایت از قانون اساسی آلمان با انتشار گزارشی فاش کرد که دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی این کشور در چند ماه اخیر مطالعاتی بر روی آمار و اعداد افراد وهابی و تکفیری موجود در سراسر آلمان انجام داده اند.

بر اساس آمار بدست آمده، در حال حاضر حدود ۱۰ هزار و ۳۰۰ فرد وهابی در سراسر آلمان وجود دارد و این عدد روز به روز در حال افزایش است.
گفتنی است پیش از این نیز در سال ۲۰۱۱ آماری در این باره منتشر شده بود که در آن زمان تعداد وهابی های موجود در آلمان – چه آلمانی و چه غیر آلمانی های مقیم – تنها ۳۸۰۰ نفر بودند. در سال ۲۰۱۵ نیز این آمار به ۸۵۰۰ نفر افزایش یافته بود.

این گزارش همچنین ضمن هشدار شدید نسبت به این موضوع، اعلام کرده که در مجموع ۲۴ هزار فرد مسلمان فعال در امور تبلیغی در سراسر آلمان وجود دارد اما از این تعداد ۱۸۰۰ نفرشان دارای اندیشه و اعتقادات سلفی و تکفیری است و جزو افراد خطرناک به شمار می روند زیرا اینها مروجان سلفی گری در آلمان هستند.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط کمیته حمایت از قانون اساسی آلمان، از مجموع این ۱۸۰۰ نفر، حدود ۷۰۰ نفر خیلی خطرناک هستند و هر لحظه آمادگی انجام عملیات تروریستی را دارند. برخی از آنها چندین سال در کشورهای خاورمیانه مانند سوریه، عراق، افغانستان و غیره حضور داشته و عضو گروهک های تروریستی بوده اند.

طبق آمار موجود از مجموع ۹۴۰ فردی که از آلمان به سوریه و عراق سفر کرده و در عضو گروهک های تکفیری شدند، یک سوم آنها به آلمان بازگشتند. حدود ۱۴۵ نفر از آنان کشته شدند و ما بقی یا بازداشت شده و یا هنوز هم در این کشورها حضور دارند و در حال جنگ هستند.

با این اوصاف و با این رشدی که ما شاهد آن در آلمان هستیم، این احتمال وجود دارد که در آینده نه چندان دور، وهابیت در قلب اروپا به دنبال تشکیل دولتی به اصطلاح اسلامی باشد!

لازم به ذکر است چندی پیش نیز در پایگاه خبری شیعه آنلاین مطلبی تحت عنوان “اسلام فوبیا .. وهابیت سبب و شیعه قربانی” منتشر کردیم که در آن آمده بود: دلیل انتشار اندیشه اسلام فوبیا در غرب، انتشار اندیشه وهابیت تکفیری در میان جوانان مسلمان در اروپا است زیرا بسیاری از این جوانان که در اصل تشنه اسلام بوده اند اما با از طریق سرمایه گذاری سنگین وهابیت برای نشر اندیشه هاش، جذب این فرقه ضاله شده و اندیشه های تکفیری را کسب کرده اند، لذا با استناد به اندیشه و اعتقادات وهابیت، به انجام عملیات های تروریستی علیه مردم در اماکن عمومی می زنند لذا نام اسلام را خراب کرده اند.

بدون شک باید گفت که حامی اصلی این اندیشه رژیم وهابی عربستان سعودی است از همین رو این رژیم را باید مادر وهابیت نامید. عربستان برای انتشار این اندیشه میلیاردها دلار هزینه کرده و همچنان می کند. فقط به عنوان یک نمونه کوچک باید گفت که ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی چند ماه پیش به دولت آلمان پیشنهاد داد که با هزینه عربستان ۲۰۰ مسجد برای پناهندگان مسلمان که به آلمان سفر کرده و در شهرهای مختلف اسکان داده شده اند، بسازد.

اکنون این پرسش مطرح می شود که اگر واقعا رژیم عربستان به فکر مسلمانان است، خب چرا بجای هزینه کردن پولی که برای ساخت این ۲۰۰ مسجد در نظر گرفته آن را برای بازگشت این مسلمانان به کشورشان یا حداقل آماده کردن زمینه و فراهم کردن شرایط برای داشتن زندگی بهتر این مسلمانان، تلاش نمی کند؟!

پاسخ به این پرسش بسیار ساده است. رژیم آل سعود تلاش می کند از طریق این ۲۰۰ مسجد و تعیین ائمه جماعت های وهابی و افراطی در آنها، بر روی مسلمانان اروپا تأثیر بگذارد و ضمن خوراندن اندیشه تکفیر به آنان، آنها را جذب فرقه ضاله وهابیت کند.

حال این پرسش مطرح می شود که چرا دولت های اروپایی که بدون شک از این موضوع اطلاع دارند، جلوی آن را نمی گیرند. پاسخ به این پرسش نیز بسیار آسان است، زیرا اروپایی ها می دانند با انتشار وهابیت و اندیشه تکفیر، وجه اسلام در میان افکار عمومی جهان خراب می شود و به راحتی می توان “اسلام فوبیا” را مطرح کرد تا جلوی مسلمان شدن شهروندان اروپایی گرفته شود.

در واقع دولت های اروپایی که از انتشار سریع و گسترده اسلام به شدت هراسانند، جلوی انتشار وهابیت را نمی گیرند تا با انتشار این اندیشه ضاله و افراطی، بتوانند افکار عمومی خود را علیه اسلام کنند و آنها را از مسلمان شدن بازدارند.

از همین رو می بینیم کشورهای اروپایی نه تنها جلوی عربستان را نمی گیرند بلکه با مادر وهابیت ارتباط تنگاتنگی دارند و همچنان به داد و ستد و بستن قراردادهای میلیاردی با این رژیم ادامه می دهند.

البته ناگفته نماند تعداد انگشت شماری از نویسندگان غربی تابوی این موضوع را شکسته و شدید ترین حملات را متوجه رژیم آل سعود و اندیشه وهابیت کرده اند. برای نمونه “کریگ آنگر” نویسنده کتاب “خاندان بوش، خاندان آل سعود” که در سال ۲۰۰۴ میلادی منتشر شد، در کتابش مستقیما عربستان سعودی را مورد حمله و انتقاد قرار داده و این رژیم را به دست داشتن در تروریسم بین المللی متهم کرده و در کتابش همچنین خاندان بوش را خاندان بسیار نزدیک و دوست آل سعود معرفی کرده است.

در این میان نباید فراموش کرد قربانیان اصلی اسلام فوبیا، شیعیان و نیز اهل سنت معتدل هستند زیرا این دو دسته از مسلمانان، اسلام معتدل و طبیعی را اجرا کرده و از تروریسم، آدم کشی، جرم، جنایت و تکفیر تحت عنوان اسلام پرهیز می کنند. اما نکته تعجب برانگیز و خشمگین کننده این است که با همه این اوصاف، مقامات آل سعود با وقاحت کامل شیعیان جهان و بخصوص جمهوری اسلامی ایران که مهد تشیع در جهان است را عامل تروریسم در منطقه و جهان معرفی می کنند.

اما آنچه که از خورشید نیز نمایان تر است این است که “تروریسم” یک مفهوم بیشتر ندارد و آن اندیشه و اعتقادی است که رژیم آل سعود که رهبری عربستان سعودی را بر عهده دارد.

You might also like More from author

Leave a comment