فوری: ترور نافرجام یکی از مراجع تقلید نجف

حوری سادات هاشمی نسب/ دبیر اخبار

به گزارش شیعه آنلاین ؛ اخبار رسیده از نجف أشرف حاکی از آن است که خودروی حامل حضرت آیت الله شیخ “فاضل البدیری” از مراجع تقلید مقیم نجف ساعاتی پیش مورد حمله قرار گرفت.

در همین راستا خبرنگار شیعه آنلاین کسب اطلاعات بیشتر و پی بردن به جزئیات ماجرا، بررسی های خود را آغاز کرد و در نتیجه مشخص شد که بر اثر این حمله، حضرت آیت الله البدیری زخمی شده است.

گفتنی است حمله به این صورت بوده که خودروی حامل وی در حال حرکت در یکی از خیابان های نجف بوده و از سوی یک خودروی دیگر مورد حمله مسلحانه با استفاده از یک بمب دست ساز، قرار می گیرد.

شایان ذکر است بر اثر این حمله، این مرجع تقلید عراق از ناحیه سر زخمی شده و آسیب دیده اما حال عمومی وی نسبتا خوب است و در حال حاضر در یکی از مراکز درمانی نجف در حال درمان است. پزشکان گفته اند که حال عمومی وی خوب است.

اما نکته تعجب برانگیز که بوی فتنه می دهد این است که حمله به این مرجع عراقی در حالی صورت گرفته که او چند روز پیش به شدت توافق اخیر تبادل اسرا میان حزب الله لبنان و گروهک تروریستی داعش را مورد انتقاد قرار داده بود.

وی اعلام کرده بود که این عملیات تبادل، امنیت حزب الله لبنان را به حساب کشور عراق بالا برده لذا عملیاتی سیاسی بوده است.

به نظر می رسد در این میان، یک جریان وابسته به سازمان های اطلاعاتی و امنیتی بین المللی و یا منطقه ای – مانند آمریکا، اسرائیل یا عربستان سعودی – تلاش کرده اند که با ترور این مرجع عراقی، فتنه ای شیعی – شیعی به راه بیاندازند.

در پی این عملیات تبادل میان حزب الله لبنان و گروهک داعش، برخی شخصیت های سیاسی عراق از جمله شخص نخست وزیر “حیدر عبادی” آن را مورد انتقاد قرار دادند زیرا آنها معتقدند که این کار به ضرر عراق و شیعیان بوده است.

از دیگر منتقدین این عملیات تبادل، “هادی العامری” فرمانده سپاه بدر عراق و از فرماندهان ارشد الحشد الشعبی بوده که آن را “گام و اقدامی غیر شیرین برای عراق” نامید و از حکومت سوریه که میانجیگری میان حزب الله و داعش در این عملیات را بر عهده داشته، خواست تا نسخه ای از توافق نامه را تحویل عراق دهد تا آن را با دقت مورد بررسی قرار دهد.

لازم به ذکر است، در این عملیات تبادل صدها تن از اعضای گروهک تروریستی – تکفیری داعش تحویل این گروهک داده شده و در مقابل، داعش نیز پیکر برخی شهدای مقاومت از جمله پیکر شهید محسن حججی را تحویل حزب الله لبنان داد.

در پایان قابل ذکر است، حضرت آیت الله شیخ “فاضل البدیری” از مراجع تقلید محلی عراق و نسبتا شناخته شده در نجف و شهرهای جنوبی و شیعه نشین عراق به شمار می رود.

You might also like More from author

Leave a comment