بستن درب قبرستان “وادی السلام” از ترس تکرار حادثه منا !

حوری سادات هاشمی نسب/ دبیر اخبار

به گزارش شیعه آنلاین ؛ اخبار رسیده از شهر نجف اشرف حاکی از آن است که مسئولان محلی در شهر نجف، روز گذشته (شنبه) دستور بسته شدن درب قبرستان وادی السلام که بزرگ ترین قبرستان جهان است را صادر کردند.

گفته می شود علت این مسأله ازدحام غیر قابل باور و تعجب برانگیز جمعیت در این قبرستان بوده است زیرا مسئولان این شهر ترس آن داشته اند که حادثه منا که بر اثر آن صدها حاجی جان باختند نیز در نجف اشرف تکرار شود.

بر اساس اطلاعات بدست آمده توسط خبرنگار پایگاه خبری شیعه آنلاین ، با توجه به تعطیلات چند روزه در کشور عراق به دلیل عید سعید قربان، طی چند روز اخیر میلیون ها زائر از شهرها و روستاهای مختلف عراق برای زیارت حرم مطهر مولای متقیان، حضرت علی بن أبی طالب علیه السلام راهی نجف اشرف شده اند.

بیشتر این زائران یکی از اقوام یا نزدیکانشان در قبرستان وادی السلام مدفون است از همین رو علاوه بر زیارت حرم مطهر امام علی علیه السلام، سری هم به قبرستان وادی السلام می زنند.

البته ناگفته نماند قبر بسیاری از پیامبران الهی و بزرگان و علمای دینی ما نیز در این قبرستان دفن شده اند از همین رو محل زیارت و رجوع زائران نیز می شوند.

در همین راستا “لؤی یاسری” استاندار استان نجف طی اظهاراتی ضمن تأیید صادر شدن بستن درب قبرستان وادی السلام، در این باره گفت: روز گذشته (شنبه) این قبرستان به طور بی سابقه ای پز ازدحام شد. به شدت نگران تکرار شدن حادثه منا و جان باختن بسیاری از زائران بخصوص در اطراف درب های ورودی بودیم از همین رو فورا دستور دادیم درب ها بسته شود تا به مرور زمان زائران محل را ترک کنند و خلوت تر شود.

وی در ادامه افزود: متأسفانه برخی افراد بخصوص جوانان که از راه های دور به اینجا آمده بودند و احتمالا در آینده نزدیک هم دیگر فرصت مراجعه به قبرستان را نخواهند داشت، بعد از بسته شدن درب هم اعتنایی نکرده و تلاش کردند از روی دیوار قبرستان عبور کنند و خود را به داخل وادی السلام برسانند، اما با این حال بحمدالله اتفاقی نیفتاد و همه چیز به خیر و سلامتی به پایان رسید.

You might also like More from author

Leave a comment