مسلمان کُشی بخاطر گاو در هندوستان!

حوری سادات هاشمی نسب/ دبیر اخبار

به گزارش شیعه آنلاین ؛ اخبار رسیده از کشور هند حاکی از آن است که روز گذشته تعدادی از اهالی یک روستای گاو پرست در منطقه “غرب بنگال”، دو فرد مسلمان را بخاطر حمل چند رأس گاو به قتل رساندند.

ماجرا از این قرار بود که این دو فرد مسلمان در حال راندن خودروی کامیون خود بودند و در آن چند رأس گاو حمل می کردند. آنها قرار بود این گاوها را از شرق هند به مرز بنگلادش (کشور همسایه هند) ببرند تا بعد از عبور دادن آن از مرز، آنها را در بنگلادش بفروشند.

اهالی این روستا که همگی گاو پرست هستند، وقتی صحنه را دیدند، کامیون را متوقف کرده دو راننده مسلمان را از خودرو پیاده کرده و به قدری با چوب کتک زدند که هر دو نفر را به قتل رساندند.

در همین راستا رسانه های هندی ضمن اعلام این خبر افزودند: پلیس که ماجرا را فهمید فورا خود را به محل رساند اما دیگر دیر شده بود و دو مسلمان جان خود را از دست داده بودند.

در همین حال “انوج شارما” یکی از فرماندهان پلیس غرب بنگال، در این باره گفت: اهالی روستا مسیر را بسته بودند. خودرو را متوقف و بعد از پیاده کردن راننده و کمک راننده، آنها را تا حد مرگ با چوب زده بودند.

وی در ادامه افزود: پلیس در حال بررسی جزئیات بیشتر این موضوع است تا همه عاملان آن شناسایی و بازداشت و تحویل قانون داده شوند. باید مشخص شود که این دو مقتول، گاوها را به طور قانونی خریداری کرده و یا قصد داشته اند آن را به کشور همسایه قاچاق کنند!

لازم به ذکر است منطقه “غرب بنگال” بر خلاف بسیاری از مناطق و شهرهای هند، از مناطقی در هندوستان است که خرید و فروش و نیز ذبح گاو در آن اقدامی آزاد و قانونی است. در برخی از شهرها و ایالت های هند، خرید و فروش و یا ذبح گاو، جرم محسوب می شود و مجازاتش حبس ابد است!

شایان ذکر است، این اولین باری نیست که مسلمانانی از هند قربانی خشونت گاو پرستان می شوند، آن هم فقط به جرم خرید و فروش و یا ذبح گاو. ژوئن گذشته نیز سه مسلمان هندی در ماجرایی مشابه توسط گاو پرستان به قتل رسیده بودند. در آن ماجرا، گاو پرستان مسلمانان را به دزدیدن یک گاو متهم کرده بودند.

در آوریل گذشته نیز یک مرد مسلمان در ایالت “راجاسثان” که مقداری تعدادی گاو در خودرویش حمل می کرد، توسط گاو پرستان به قتل رسید. او کشاورز بود و شیر گاوهایش را به مسلمانان می فروخت.

به نظر می رسد جا دارد مسئولان و مقامات ذی ربط در کشور هند، فکری اساسی برای این مسأله کنند و هر چه سریع تر قانونی در این باره تصویب کنند.

You might also like More from author

Leave a comment