مبارزه فکری و اعتقادی با داعش در متروی قاهره!

به گزارش شیعه آنلاین، از چند سال پیش تاکنون، در اقدامی فرهنگی در ایستگاه های مختلف مترو تهران، روحانیون مستقر هستند که به سؤالات شرعی شهروندان پاسخ می دهند.

در این نوشتار قصد نداریم به جنبه های مختلف این موضوع بپردازیم و اینکه ببینیم چنین کاری موفق بوده یا ناموفق اما هدف ما در اینجا بیان اتفاقی مشابه است که در چند هفته پیش تاکنون در قاهره پایتخت مصر نیز رخ داده است.

«احمد عبدالهادی» سخنگوی شرکت مترو قاهره اعلام کرد: با هماهنگی کمیته فتوای وابسته به مرکز پژوهش های اسلامی قاهره، در ایستگاه های مترو اتاقک هایی ایجاد شده و در آن مبلغان دینی مستقر شده اند تا به پرسش های دینی و شبهات پاسخ دهند.

وی در ادامه افزود: اولین نمونه از این کار در ایستگاه “شهداء” که یکی از مهم ترین ایستگاه های متروی قاهره است، صورت گرفته و می توان گفت که موفق و مثمر الثمر واقع شده است.

سخنگوی شرکت مترو قاهره همچنین گفت: به همین منظور توافقنامه ای با مرکز پژوهش های اسلامی قاهره امضا کردیم و به موجب آن هر روز آقایان مبلغ در دو شیف صبح از ساعت ۹ تا ۲ ظهر و شیف عصر از ۲ تا ۸ شب در ایستگاه متروی شهداء مستقر شده اند.

«احمد عبدالهادی» افزود: با توجه به موفق بودن این اقدام و استقبال مردم از آن، قصد داریم در آینده بر تعداد مبلغان بی افزایم و اتاقک های مخصوص آنان را در ایتسگاه های مختلف مترو بنا نهیم.

وی ادامه داد: البته این مبلغان علاوه بر اینکه به سؤالات دینی مردم پاسخ می دهند، در واقع وظیفه اصلی آنها روشنگری در زمینه اندیشه های افراطی و انحرافی است که گروهک های تروریستی به آن اعتقاد دارند.

در همین حال دکتر “محی الدین عفیفی” دبیرکل مرکز پژوهش های اسلامی قاهره نیز در این باره گفت: بر اساس توافقنامه ای که میان ما و مدیریت مترو قاهره امضا شد، قرار است در ساعات مختلف روز، تریبون رادیو متروی قاهره در اختیار مبلغان ما قرار گیرد تا از طریق آن با مردم سخن بگویند و به روشنگری بپردازند.

وی در ادامه گفت: در یک سال اخیر، بیش از ۱۳ هزار سؤال شرعی توسط مردم به پایگاه اینترنتی رسمی مرکز پژوهش های اسلامی قاهره ارسال شد. از این عدد پی بردیم که قطعا مردم بیش از اینها سؤالات شرعی و اعتقادی دارند لذا به فکر چنین اقدامی افتادیم تا به طور مستقیم با مردم ارتباط برقرار کنیم.

لازم به ذکر است، در چند سال اخیر کشور مصر بارها و بارها مورد حمله و هدف گروهک های مسلح تروریستی قرار گرفته و در این مدت هزاران نفر جان خود را از دست داده و یا زخمی شده اند.

You might also like More from author

Leave a comment