بیلبوردهایی برای آموزش دفاع شخصی به مسلمانان آمریکا

 

به گزارش شیعه آنلاین، “اسلام فوبیا” در نقاط مختلف جهان و به خصوص در ایالات متحده آمریکا توانسته به بسیاری از اهداف خود برسد یعنی مسلمانان و دین اسلامی را در نگاه و نظر شهروندان غیر مسلمان تخریب کند.

البته اگر فرد عاقل باشد، با مطالعه ای سطحی و بررسی اندکی به راحتی متوجه خواهد شد که ادعاها و حرف هایی که طرفداران و دنبال کنندگان پروژه “اسلام فوبیا” دارند می زنند، حرف تو خالی و ادعاهایی واهی و پوچ است اما متأسفانه غالب مردم نه حوصله آن دارند که به سراغ تحقیق و بررسی بروند و نه وقت آن را دارند لذا تحت تأثیر اظهارات آنها قرار می گیرند.

ناگفته نماند این تأثیر بر روی همه افراد به یک شکل و یک اندازه نیست از همین رو ما می بینیم که واکنش نسبت به این ادعاها هم متفاوت است. یعنی بیشتر افراد این حرف ها را می شنوند و تأثیر هم می پذیرند اما خب در مقابل از خود واکنشی نشان نمی دهند و فقط ذهنشان، نسبت به اسلام و مسلمانان خراب می شود.

اما عده ای هستند که احساسی برخورد می کنند و یا به اندازه ای نسبت به مسلمانان نفرت پیدا می کنند که از خود واکنش نشان می دهند لذا هر چند روز یک بار می شنویم که یک فرد یا افرادی ناشناس به فلان مسجد یا مرکز اسلامی حمله کرده یا شبانه آن را به آتش کشیده اند و یا فلان فرد مسلمان یا زن مسلمان محجبه را در خیابان یا مترو یا دیگر اماکن عمومی مورد حمله و ضرب و شتم قرار داده اند.

بسیاری از این اتفاقات به پلیس مخابره می شود و ثبت می گردد و حتی اخبار آن در رسانه های مختلف منتشر می شود اما متأسفانه به دلیل عمدی یا سهوی، پیگیری نمی شود و فرد یا افراد جنایتکار که مسجد یا مرکز اسلامی یا فرد مسلمان را مورد حمله قرار داده اند هیچ گاه شناسایی و به مجازاتشان نمی رسند، مگر در حالت های اندک.

در همین راستا وب سایت خبری npr آمریکا، با انتشار مطلبی اعلام کرده که اخیرا بیلبوردهایی در خیابان های مختلف شهرهای آمریکا به چشم می خورد که برای آموزش دفاع شخصی به مسلمانان آمریکا نصب شده اند.

به نوشته این وب سایت، این اقدام ابتدا از شهر “بوستون” آمریکا آغاز شد اما اکنون در برخی دیگر شهرها هم به چشم می خورد. از دور که به تصویر این بیلبوردها نگاه می کنید، گویا یک عکس کارتونی است اما هنگامی که از نزدیک آن را می بینید، متوجه می شوید که دارد به مردم یاد می دهد که چگونه از خود در برابر حملاتی که به مسلمانان می شود، دفاع کنند و چه برخوردی با فرد یا افراد حمله کنند انجام دهند؟!

در همین راستا “دیان شوفرو” ۵۹ ساله که یکی از شهروندان بوستون است در این باره می گوید: این تصاویر نگاه مرا به خودش جلب کرد. به نظر من اقدامی خوبی بوده است زیرا مسئولان ما در برابر امنیت شهروندان مسئول هستند. این مسئولان با این کار تلاش کرده اند که خدمتی به شهروندان مسلمان بکنند تا بتوانند از خود در برابر حملات دفاع کنند.

گفتنی است در این بیلبوردهای تبلیغاتی علاوه بر تصاویر، برخی نکات و دستورات را بیان کرده مثلا از فرد یا افرادی که مورد حمله قرار می گیرند خواسته که در لحظه اول، فرد یا افراد حمله کننده را نادیده بگیرند یعنی اصلا به او یا آنها توجه نکنند و در چشمان آنها نگاه نکنند زیرا نگاه مستقیم به گونه ای باعث افزایش تنش می شود.

از سوی دیگر “فیسا شریف” از مسئولان اجرای طرح نصب این بیلبوردها در این باره گفت: به نظر بنده این اقدام باعث کاهش نگرانی مسلمانان می شود و از نظر روانی، حس خوبی به جامعه به خصوص مسلمانان ساکن آمریکا می دهد.

وی در ادامه افزود: هدف این طرح در مجموع این است که گامی در راستای کاهش تنش میان غیر مسلمانان و مسلمانان باشد. البته اولین بار اندیشه آغاز چنین طرحی اولین بار در سال ۲۰۱۵ میلادی بعد از حملات تروریستی فرانسه به ذهن ما خورد. بعد از آن در سان فرانسیسکو هم تلاشی در این باره شد. اما این بار ما سعی کردیم به طور گسترده این کار را انجام دهیم زیرا چندی پیش یک جوان مسلمان در شهر بوستون بی دلیل توسط چندین جوان غیر مسلمان به شدت مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفت.

لازم به ذکر است شماره ۹۱۱ نیز شماره تلفنی است که از سوی مقامات دولتی اعلام شده تا در صورت نیاز، فرد یا افرادی که مورد حمله قرار می گیرند، با آن تماس بگیرند تا نیروی کمکی به کمک آنها بیاید.

You might also like More from author

Leave a comment