اسلام فوبیا .. وهابیت سبب و شیعه قربانی

به گزارش شیعه آنلاین، اسلام فوبیا یا همان اسلامی هراسی که در زبان انگلیسی به آن Islamophobia می گویند، عبارت است از ترساندن افکار عمومی و تحریک آنان علیه دین مبین اسلام و مسلمانان.

اصطلاح “اسلام فوبیا” اولین بار در سال ۱۹۹۷ میلادی وارد فرهنگ زبان انگلیسی شد، دقیقا بعد از آن زمانی که یک گروهک انگلیسی چپ گرا بنام “رنیمید ترست” که به شدت هم مخالف دین مبین اسلام بود، برای نشان دادن و ثابت کردن دشمنی و عداوتش با اسلام، مطالبی را منتشر و از این اصطلاح استفاده کرد.

واقعیت این است که دلیل انتشار اندیشه اسلام فوبیا در غرب، انتشار اندیشه وهابیت تکفیری در میان جوانان مسلمان در اروپا است زیرا بسیاری از این جوانان که در اصل تشنه اسلام بوده اند اما با از طریق سرمایه گذاری سنگین وهابیت برای نشر اندیشه هاش، جذب این فرقه ضاله شده و اندیشه های تکفیری را کسب کرده اند، لذا با استناد به اندیشه و اعتقادات وهابیت، به انجام عملیات های تروریستی علیه مردم در اماکن عمومی می زنند لذا نام اسلام را خراب کرده اند.

بدون شک باید گفت که حامی اصلی این اندیشه رژیم وهابی عربستان سعودی است از همین رو این رژیم را باید مادر وهابیت نامید. عربستان برای انتشار این اندیشه میلیاردها دلار هزینه کرده و همچنان می کند. فقط به عنوان یک نمونه کوچک باید گفت که ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی چند ماه پیش به دولت آلمان پیشنهاد داد که با هزینه عربستان ۲۰۰ مسجد برای پناهندگان مسلمان که به آلمان سفر کرده و در شهرهای مختلف اسکان داده شده اند، بسازد.

اکنون این پرسش مطرح می شود که اگر واقعا رژیم عربستان به فکر مسلمانان است، خب چرا بجای هزینه کردن پولی که برای ساخت این ۲۰۰ مسجد در نظر گرفته آن را برای بازگشت این مسلمانان به کشورشان یا حداقل آماده کردن زمینه و فراهم کردن شرایط برای داشتن زندگی بهتر این مسلمانان، تلاش نمی کند؟!

پاسخ به این پرسش بسیار ساده است. رژیم آل سعود تلاش می کند از طریق این ۲۰۰ مسجد و تعیین ائمه جماعت های وهابی و افراطی در آنها، بر روی مسلمانان اروپا تأثیر بگذارد و ضمن خوراندن اندیشه تکفیر به آنان، آنها را جذب فرقه ضاله وهابیت کند.

حال این پرسش مطرح می شود که چرا دولت های اروپایی که بدون شک از این موضوع اطلاع دارند، جلوی آن را نمی گیرند. پاسخ به این پرسش نیز بسیار آسان است، زیرا اروپایی ها می دانند با انتشار وهابیت و اندیشه تکفیر، وجه اسلام در میان افکار عمومی جهان خراب می شود و به راحتی می توان “اسلام فوبیا” را مطرح کرد تا جلوی مسلمان شدن شهروندان اروپایی گرفته شود.

در واقع دولت های اروپایی که از انتشار سریع و گسترده اسلام به شدت هراسانند، جلوی انتشار وهابیت را نمی گیرند تا با انتشار این اندیشه ضاله و افراطی، بتوانند افکار عمومی خود را علیه اسلام کنند و آنها را از مسلمان شدن بازدارند.

از همین رو می بینیم کشورهای اروپایی نه تنها جلوی عربستان را نمی گیرند بلکه با مادر وهابیت ارتباط تنگاتنگی دارند و همچنان به داد و ستد و بستن قراردادهای میلیاردی با این رژیم ادامه می دهند.

البته ناگفته نماند تعداد انگشت شماری از نویسندگان غربی تابوی این موضوع را شکسته و شدید ترین حملات را متوجه رژیم آل سعود و اندیشه وهابیت کرده اند. برای نمونه “کریگ آنگر” نویسنده کتاب “خاندان بوش، خاندان آل سعود” که در سال ۲۰۰۴ میلادی منتشر شد، در کتابش مستقیما عربستان سعودی را مورد حمله و انتقاد قرار داده و این رژیم را به دست داشتن در تروریسم بین المللی متهم کرده و در کتابش همچنین خاندان بوش را خاندان بسیار نزدیک و دوست آل سعود معرفی کرده است.

در این میان نباید فراموش کرد قربانیان اصلی اسلام فوبیا، شیعیان و نیز اهل سنت معتدل هستند زیرا این دو دسته از مسلمانان، اسلام معتدل و طبیعی را اجرا کرده و از تروریسم، آدم کشی، جرم، جنایت و تکفیر تحت عنوان اسلام پرهیز می کنند. اما نکته تعجب برانگیز و خشمگین کننده این است که با همه این اوصاف، مقامات آل سعود با وقاحت کامل شیعیان جهان و بخصوص جمهوری اسلامی ایران که مهد تشیع در جهان است را عامل تروریسم در منطقه و جهان معرفی می کنند.

اما آنچه که از خورشید نیز نمایان تر است این است که “تروریسم” یک مفهوم بیشتر ندارد و آن اندیشه و اعتقادی است که رژیم آل سعود که رهبری عربستان سعودی را بر عهده دارد.

 

You might also like More from author

Leave a comment