جزئیات طرح داعش برای حمله به حرم ائمه و منزل آیت الله سیستانی

به گزارش شیعه آنلاین ؛ از زمان پیدایش گروهک تروریستی – تکفیری داعش تا به امروز هزاران هزار جنایت ضد بشری، فرهنگی، تاریخی، امنیتی و نظامی مرتکب شده اند.

در همین راستا در یکی از جدید ترین اخباری که در مورد یکی از طرح های این گروهک تروریستی فاش شد، مشخص گردید که آنان طرح حمله به حرم ائمه اطهار (ع) و منزل مرجع عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت الله سیستانی را آماده کرده بودند اما توسط سازمان اطلاعات و امنیت عراق خنثی گردید.

در همین راستا “أبو علی البصری” رئیس گردان “صقور” که از زیر مجموعه های سازمان اطلاعات و امنیت عراق است، ضمن اعلام خبر خنثی کردن این طرح، در گفتگو با روزنامه عراقی “الصباح”، گفت: گروهک داعش طرح حمله به حرم مطهر ائمه (ع) در کربلا، نجف، سامرا و کوفه و نیز منزل حضرت آیت الله سیستانی را آماده کرده بودند.

وی در ادامه افزود: این طرح آنان قرار بود از خاک سوریه آغاز شود و از آنجا زیر نظر مستقیم مقامات ارشد این گروهک تروریستی – تکفیری فرماندهی گردد اما نیروهای ما که به اطلاعات محرمانه ای در این باره دست یافته بودند، آن را خنثی کردند.

البصری همچنین گفت: این طرح قرار بود در سه مرحله انجام گیرد. آنها قصد داشتند با وارد کردن تعداد زیادی خودروی بمب گذاری شده از خاک سوریه به عراق، از طریق ده ها عامل انتحاری، این عملیات گسترده را در مدت زمان کوتاهی انجام دهند تا قابل کنترل نباشد. این افراد انتحاری از کشورهای مختلف بوده اند.

رئیس گردان “صقور” ادامه داد: بعد از دریافت اطلاعات محرمانه که توسط نیروها و عوامل نفوذی ما، بدستمان رسید، آن را در اختیار آقای “حیدر العبادی” نخست وزیر عراق به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح قرار دادیم. این اطلاعات همچنین در اختیار آقای “قاسم الأعرجی” وزیر کشور عراق قرار گرفت تا بتوانیم دستور و موافقت آنان برای انجام عملیاتی پیش دستانه ای با همکاری فرماندهی عملیات های مشترک را بدست آوریم.

وی همچنین افزود: دلیل ما این بود که قصد داشتیم در این عملیات پیش دستانه از جنگنده های f16 نیروی هوایی ارتش استفاده کنیم لذا می بایست موافقت را دریافت می کردیم. بعد از صدور این موافقت، جنگنده ها در عملیاتی هوایی، تعداد زیادی از پایگاه های داعش که قرار بود از طریق آن این طرح تروریستی را انجام دهند، مورد حمله قرار گرفت و به طور کامل نابود شدند.

“أبو علی البصری” در ادامه گفت: در مجموع موفق شدیم هفت پایگاه بزرگ و اصلی آنان را مورد هدف قرار دهیم و تعداد زیادی از خودروهای بمب گذاری شده آنان که وارد خاک عراق شده بودند نیز نابود شد. عملیات ما دقیقا چند ساعت قبل از آغاز طرح تروریستی آنان صورت گرفت و به طور کامل خنثی شد.

لازم به ذکر است این اولین باری نیست که گروهک تروریستی – تکفیری داعش برای انجام عملیات تروریستی علیه مراقد ائمه شیعه (ع) طراحی کرده و خنثی شده است.

You might also like More from author

Leave a comment