آیت الله سیستانی پاسخ نامه آیت الله صافی را داد

به گزارش شیعه آنلاین ؛ حدود دو هفته پیش و در پی پیروزی ارتش عراق و الحشد الشعبی بر گروهک تروریستی – تکفیری داعش، حضرت آیت الله شیخ لطف الله صافی گلپایگانی، از مراجع تقلید قم در پیامی به مرجع عالیقدر، حضرت آیت الله سید علی سیستانی پیروزی موصل را مرهون فداکاری های ملت، حشد الشعبی، ارتش و رهبری داهیانه ایشان دانست و این پیروزی را تبریک و تهنیت گفت.

در پیام تبریک و تهنیت حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به چنین آمده بود:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت مستطاب آیت الله آقای حاج سید علی سیستانی دامت برکاته

السلام علیکم و رحمه الله

پیروزی قاطع ارتش و مردم غیور و شجاع عراق در برابر دشمنان دیانت و انسانیت در شهر موصل عراق، برای همه مسلمانان دنیا، غرور و سربلندی و عزت آفرید.

این افتخار بزرگ در سایه پیروی از دستورات مرجعیت، و جانفشانی مردم شریف و دلاور عراق، و رهبری داهیانه حضرتعالی بود که امید را در دل ها زنده نمود، و همه مسلمانان را مسرور و خوشحال کرد. خداوند متعال را بر این فتح بزرگ، شاکر و سپاسگزاریم.

نصرت سپاه اسلام را به جنابعالی و دولت فهیم عراق و ملت پیروز، تبریک گفته، و از خداوند متعال، امنیت کامل و آسایش و شوکت مردم عزیز عراق را در ظل عنایات حضرت بقیه الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء و عجل الله تعالی فرجه الشریف مسئلت دارم.

۵ شوال المکرم ۱۴۳۸

لطف الله صافی

اکنون و بعد از گذشت چند روز از آن نامه، حضرت آیت الله سیستانی نیز با ارسال نامه ای، پاسخ نامه حضرت آیت الله صافی گلپایگانی را داد. متن کامل این نامه که نسخه ای از آن برای پایگاه خبری شیعه آنلاین ارسال شد به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب مستطاب آیت الله آقای حاج شیخ لطف الله صافی گلپایگانی دامت برکاته

السلام علیکم ورحمة الله و برکاته     امید است پیوسته در ظل توجهات و عنایات خاصه حضرت ولی عصر ارواحنا فداه از جمیع بلیات محفوظ و مصون بوده باشید. پیام تبریک حضرتعالی به مناسبت آزادسازی شهر موصل از جور داعشیان تکفیری واصل و موجب تشکر وامتنان گردید. رشادتها و جانفشانیهای مردم غیور عراق از پیر و جوان، بزرگ و کوچک در کارزار سرنوشت ساز سه سال گذشته هر چند برای اینجانب دور از انتظار نبود ولی حقا که باعث بسی افتخار و مباهات و شایسته تقدیر و تشکر فراوان است. امیدوارم با دعای خیر حضرتعالی شر اشرار و کید فجار از کشور عراق و دیگر بلاد اسلام دفع و امنیت کامل و آسایش تمام را خداوند منان به همگان ارزانی دارد.

والمرجو منکم ان لا تنسونا من صالح الدعا في مظان الاجابة کما لا انساکم ان شاء الله تعالی.

۱۱ شوال المکرم ۱۴۳۸ هـ

علی حسینی سیستانی

 

You might also like More from author

Leave a comment