عربستانی ها به جان وزیر اماراتی افتادند

به گزارش شیعه آنلاین ؛ بیش از یک ماه از بحران میان قطر و عربستان می گذرد. در این دعوا، امارات متحده عربی در کنار عربستان ایستاده و با تمام قوا قطر را زیر فشار گذاشته اند.

هدف ما در این نوشتار، پرداختن به موضوع جدال میان قطر با عربستان و همپیمانانش نیست، بلکه قصد داریم به بحران جدید حوزه خلیج فارس که میان عربستانی ها و وزیر اماراتی به وجود آمده بپردازیم.

انور قرقاش ، وزیر افتخاری امارات در مسائل خارجی که چند روز پیش به لندن رفته و در موسسه پادشاهی پژوهش های بین المللی سخنرانی کرد، در اظهارات خود شدید ترین حملات را متوجه قطر و برخی دیگر کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران کرده بود.

اما در این میان جناب وزیر امارات عمدا یا سهوا عربستانی ها را نیز مورد انتقاد قرار داد و آنها را حامی تروریسم نامید و گفت: باید اعتراف کنیم که بسیاری از کمک های مالی به تروریسم از سوی افراد شخصی در عربستان سعودی تامین می شود. امارات همگان را به مراقبت و نظارت دقیق در این مسأله دعوت می کند.

این موضوع خشم عربستانی ها را برانگیخت و در دو روز گذشته وی را مورد شدیدا حملات در فضای مجازی قرار می دهند.

عربستانی ها هشتگ “#قرقاش_يتهم_السعودية_بدعم_الإرهاب” ترجمه: قرقاش عربستان را به حمایت از تروریسم متهم کرد، را برای حمله به وی ایجاد کرده اند.

شهروندان عربستانی مقامات اماراتی را “صاحبان عصر و دوره طلایی خیانت” نامیدند و به این بهانه از هیچ گونه انتقاد از حکومت امارات سر باز نزدند.

گروهی دیگر از شهروندان عربستانی این اظهارات قرقاش را “مکر و حیله سیاسی برای فرار از افکار عمومی” نامیدند و گفتند: اماراتی ها با چنین موضع گیری هایی تلاش می کنند خودشان را در مقابل افکار عمومی تبرئه کنند و انگار جلوی پلیس بین المللی توبه می کنند اما این اظهارات قرقاش به منزله اشک تمساح است تا مورد محبت و مهربانی افکار عمومی جهان قرار گیرد و همپیمانش را در ورطه بی اندازد.

یکی دیگر از فعالان فضای مجازی عربستان در این باره گفت: اگر بجای قرقاش یک قطری این حرف را زده بود، همه او را می بلعیدند.

در این میان کاربران فضای مجازی قطر فرصت را مغتنم شمرده که با بازنشر گسترده اظهارات قرقاش، رژیم عربستان را مورد حمله و هجمه شدید قرار دهند و اصطلاحا سیاست “دعوا بنداز و حکومت کن” را در دستور کار خود قرار داده اند.

گروهی از کاربران قطری نیز اظهارات قرقاش را دستاویزی برای تمسخر رژیم آل سعود قرار دادند و نوشتند: رژیم آل سعود باید از این اظهارات، دست عبرت بگیرد و دشمن واقعی خود را بشناسد و بداند که دشمن واقعیش در أبوظبی نشسته است.

دسته ای دیگر از کاربران سعودی نیز حکومت امارات را مورد خطاب قرار داده و از آنها خواستند که جلوی آنهایی که به قول خودشان “مزدور امارات” هستند را بگیرند. در این میان از ضاحی خلفان، رییس پلیس امارات و قرقاش نیز نام بردند.

خلاصه اینکه بیش از ۴۸ ساعت است که اختلاف و دعوای مجازی میان عربستان و امارات آغاز شده و هر لحظه در حال شدت گرفتن است. در این میان نیز افکار عمومی جهان منتظر نشسته اند تا ببینند که نزاع و درگیری میان قطر با عربستان و همپیمانانش به کجا خواهد رسید؟!

You might also like More from author

Leave a comment