وقتی دیدن صورت همسر هم حرام می شود!

به گزارش شیعه آنلاین ؛ شاید باور کردن این خبر کمی یا بهتر است بگوییم خیلی سخت است، اما واقعیت دارد و گزارش شبکه خبری العربیه که به رژیم آل سعود دارد نیز گزارشی در این باره منتشر کرد و بر صحت و سقم این خبر، مهر تایید گذاشت.

آیا می توانید باور کنید که یک مرد یک عمر در کنار همسرش زندگی کند، اما هیچگاه نتواند صورتش را ببیند و یا در واقع باید بگوییم طبق عادات و تقالید محلی، او اجازه دیدن صورت همسرش را ندارد؟!

بله باور کردنش تقریبا محال است اما روزنامه “الریاض” چاپ عربستان با انتشار گزارشی از این عادت عجیب که در روستای جنوب منطقه “صحرای خمیس مشیط” که تقریبا در جنوب عربستان قرار دارد، پرده برداشت.

ماجرا اینگونه شروع شد که مردِ خانواده تصمیم داشت تا پس از گذشت چهل سال از زندگی مشترک و داشتن سه فرزند برای یک بار هم که شده، چهره همسرش را ببیند. شب وقتی همسرش می‌خوابد به اتاق او می‌رود تا دست به یک ماجراجویی بزرگ بزند. او می‌خواست تا برقع را کنار بزند و قیافه مادر فرزندانش را یک بار برای همیشه ببیند؛ اما ناگهان زن از خواب بیدار می‌شود و با عصبانیت و داد و فریاد او را تهدید به طلاق و متارکه می‌کند. سرانجام با عذرخواهی مرد، ماجرا ختم به خیر می شود، ولی چهره همسرش برای او تا همیشه یک راز می‌ماند.

بدون کسی نمی تواند منکر این قضیه شود که بسیاری از عادات و تقالید تحت تاثیر اعتقادات جاری و ساری در یک کشور به وجود می آید. عربستان سعودی که مذهب رسمی اش “وهابیت” است نیز از این موضوع مستثنی نیست.

ابن تیمیه یکی از شیوخ چند صد سال پیش سرزمین حجاز است. اندیشه های بسیار افراطی و تندی دارد که ریشه و پایه اصلی به وجود آمدن فرقه ضاله وهابیت بوده است.

در واقع باید گفت که اندیشه و اعتقادات ابن تیمیه، نه تنها دین و مذهب، بلکه حتی فرهنگ بیشتر مردم عربستان را به بی راه برده است. این داستان فوق، نمونه کوچکی از اتفاقات هر روزه در عربستان است. کشوری که هنوز زن را آدم حساب نمی کنند و بسیاری از حقوق طبیعی و انسانی وی را پایمال می کنند.

You might also like More from author

Leave a comment