داستان پردازی درباره حمله داعش به تهران!

به گزارش شیعه آنلاین ؛ حمله تروریستی به تهران که گروهک تروریستی – تکفیری داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت، حرف و حدیث های زیادی را به همراه داشت و تحلیل های مختلفی در رسانه های مختلف جهان در مورد آن منتشر شد.

در این میان بسیاری از رسانه های عربی ضد ایرانی تلاش کردند با انتشار مطالبی، حمله داعش به تهران را ساختگی، خود زنی، سناریو، نمایش و امثال آن معرفی کنند.

در این میان وب سایت “بوابة الحرکات الاسلامية”، از رسانه های ضد ایرانی که در زمینه معرفی و انتشار اخبار و مطالب گروه های مسلح فعالیت دارد، با انتشار مطلبی تحت عنوان “درباره تهدید داعش علیه ایران” (عن تهديد “داعش” لإيران)، به قلم “علی رجب”، حادثه تروریستی تهران را نوعی فرار به جلوی تهران معرفی کرد.

در بخشی از این مطلب آمده: خیلی ها از بنده در مورد زمان این عملیات داعش علیه ایران، سوال می کنند و اینکه چرا این عملیات در چنین زمانی رخ داد؟!

وی در ادامه افزود: این حمله بهره های فراوانی برای ایران داشت. از جمله اینکه اولا در زمانی که همه منطقه در معرض حملات داعش و دیگر گروه های تروریستی قرار دارند، در ایران همه چیز آرام بود و از همین رو این موضوع شک بر انگیز است که شاید ایران پشت همه عملیات های منطقه است. لذا عملیات در ایران نشان داد که ایران هم مانند دیگر کشورها قربانی داعش و تروریسم است. دوما مقامات مختلف آمریکایی و بخصوص ترامپ طی چند وقت اخیر لهجه خود علیه ایران را تند تر کرده و این کشور را بیش از پیش تهدید کردند و حتی همه گزینه ها را روی میز دانستند، لذا عملیات در تهران، همه افکار را منحرف کرد و باعث شد که مقامات آمریکایی و لو شده به طور موقت از تهدید ایران دست بکشند زیرا این کشور را در معرض حمله تروریستی دیدند.
“علی رجب” افزود: اما واقعیت امر این است که ایران رابطه خوبی با گروه های مسلح جهادی سنی مذهب بخصوص “جماعت اسلامی مصر”، شبکه القاعده و نیز داعش دارد! از همین رو می بینیم که ایران تنها کشوری است که در جهان فیلمی تحت عنوان “اعدام فرعون” درباره ترور “انور سادات” ساخت.

وی همچنین نوشت: همچنین تحقیقات صورت گرفته توسط “مرکز پژوهش های خلیج درباره ایران” نشان می دهد که این کشور همواره از گروه های مسلح مختلف حمایت کرده که شاخص ترین آن حمایت از گروه “اخوان المسلمین” و حماس است.

این نویسنده در ادامه مطلب خود می افزاید: دلیل سوم بنده که مدعی ارتباط خوب میان داعش و ایران هستم، این است که وب سایت “تابناک” متعلق به “محسن رضایی” فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران است با انتشار مطلبی، پرده از این موضوع برداشت.

وی ادامه داد: اما دلیل چهار بنده این است که ایران حیاط خلوت طالبان، القاعده و دیگر گروه های مسلح به شمار می رود از همین رو برای مثال بعد از حمله آمریکا و متحدانش به افغانستان در سال ۲۰۰۱، بسیاری از نیروهای طالبان و القاعده به ایران گریخته و به این کشور پناه بردند و سال های سال در آنجا سکوت داشتند و مورد حمایت تهران بودند.

“علی رجب” در مطلب خود می افزاید: در مورد رابطه ایران و داعش، می توان گفت دو طرف منافع و اهداف مشترک بسیار زیادی با هم دارند. حتی سایت ویکیلیکس با انتشار سندی از آموزش نیروهای القاعده در عراق توسط نیروهای ایرانی پرده برداشت. در سندی دیگر هم ارتباط خوب “اسامه بن لادن” رهبر گروهک القاعده با ایران، از زمانی که بن لادن در سودان بود، فاش شد. حتی القاعده در سال ۲۰۰۶ تمایل داشت که در تهران برای خود دفتر نمایندگی افتتاح کند اما بعد از سقوط حکومت “حسنی مبارک” رییس جمهور سابق مصر، سه هزار تن از رهبران و اعضای القاعده به مصر بازگشتند که بسیاری از آنان در ایران بودند!

این نویسنده ضد ایرانی همچنین افزود: و اما نکته آخر اینکه ]حضرت آیت الله سید[ علی خامنه ای مترجم تعدادی از کتب سید قطب، پدر معنوی اخوان و دیگر گروه های جهادی، از عربی به فارسی بوده و این نشان می دهد که اندیشه آنها به هم نزدیک است!

“علی رجب” در پایان مطلب خود نوشت: گروه های تروریستی در چند سال اخیر بارها و بارها در شهرهای مختلف اروپایی عملیات هایی انجام دادند اما هیچ گاه به منافع و یا سفارتخانه های ایران در اروپا تعرض نکردند و این نشان می دهد که با ایران ارتباط خوبی دارند و می توان نتیجه گرفت که عملیات داعش در تهران نمایشی بود که فقط منافع تهران را تامین کرده و چهره این کشور را در جهان سفید می کند.

با توجه به تناقض گویی و یاوه گویی های بسیار عجیب این نویسنده، به نظر می رسد نیازی نباشد که پاسخی به ادعاهای او بدیم زیرا هر فردی که کمترین شناخت را از ایران و اعتقادات حاکم در کشورمان داشته باشد و گروه های تروریستی مسلح را بشناسد و اعتقاداتشان را بداند، به راحتی می تواند به خیال بافی های این نویسنده عرب پی ببرد که تلاش کرده بی ربط ترین نکات را به هر نحوی شده به هم ربط دهد.

You might also like More from author

Leave a comment